U derbiju Kalifornije Lejkersi pobijedili Golden Stejt Voriorse

Luka Dončić: Prva pobjeda u paru sa Irvingom. SCREENSHOT/Twitter

24.2.2023

NBA se vratio poslije kraće pauze poslije Ol-stara.

Neke stvari se nisu promijenile, pa su Jokićevi Denver Nagetsi ponovo slavili na gostovanju kod Klivlenda rezultatom 108:115.

Najzapaženija partija je sigurno ponovo pripala Nikoli Jokiću. On je upisao 24 poena, uhvatio 18 skokova i dodao 13 asistencija.

Favoritu za osvajanje MVP nagrade je dobru podršku pružio i Majkl Porter junior (Michael Porter Jr.) koji je postigao 25 poena za manje od 30 minuta u igri.

Za poraženi Klivlend dobru utakmicu je odigrao Evan Mobli (Mobley) sa 31 poenom i 9 skokova.

Ovom pobjedom Denver je došao na omjer od 42 pobjede i 18 poraza te su se još više udaljili od drugoplasiranog Memfisa.

U tome im je i pomogao poraz ekipe iz Tenesija, koja je izgubila prednost od 17 poena protiv Filadelfije.

Luka Dončić i Kajri Irving (Kyrie) su upisali prvu pobjedu kao saigrači.

U sudaru sa još jednom ekipom iz Teksasa, San Antonio Sparsima, je slavio Dalas 142:116.

Hemija se izgleda polako gradi između dvije zvijezde, pa je Dončić upisao 28 poena i 10 asistencija, dok je Irving upisao 23 poena i 6 asistencija.

Treba napomenuti da su obojica igrali ispod 30 minuta i da su na klupi proveli četvrtu četvrtinu zbog velike razlike.

Prema svemu sudeći Los Anđeles Lejkersi polako pale mašinu, a ostaje da vidimo hoće li do kraja regularne sezone to značiti.

Večeras su u derbiju Kalifornije slavili protiv Golden Stejt Voriorsa 124:111.

Lejkerse je neočekivano predvodio Malik Bizli (Beasley) sa 25 poena, dok su Lebron Džejms (James) i Entoni Dejvis (Anthony Davis) upisali 13, odnosno 12 poena.

Za Voriorse je solidnu utakmicu odigrao Klej Tomson (Klay Thompson) postigavši 22 poena.

Ova utakmica je jako bitna za mjesta koja vode u plej-in. Voriorsi su na 10. poziciji, posljednjoj koja vodi u razigravanje, sa omjerom od 29 pobjeda i 30 poraza, dok su  Lejkersi su sad na omjeru od 28 pobjeda i 32 poraza i zauzimaju 13. mjesto.

Sigurno je da će nas do kraja sezone očekuje grčevita borba za ulazak u plej-in na Zapadu.