Musa odličan u limitiranoj minutaži: Real upisao novu pobjedu

Naš reprezentativac standardno isporučio svoje na teškom gostovanju

Džanan Musa: Solidan u pobjedi Reala. Screenshot/Twitter

23.4.2023

Real Madrid gostovao kod ekipe Huventuta u okviru 29. kola španske ACB lige. Utakmica je završila rezultatom 76:86 (18:30, 20:15, 19:26, 19:15)  u korist Madriđana.

Kraljevski klub je od početka meča dominirao što je i trener Ćus Mateo (Chus) koristio da odmara svoje najbitnije igrače, pošto im za samo nekoliko dana slijedi utakmica Eurolige protiv Partizana.

Džanan Musa, reprezentativac Bosne i Hercegovine, je već standardno odigrao odličnu utakmicu. Za samo 18 minuta na parketu je upisao 16 poena i bio je drugi najefikasniji igrač na utakmici, samo iza Marija Hezonje koji je postigao 20, ali za 22 odigrane minute.

Real Madrid se ovom pobjedom izjednačio sa Baskonijom koja je druga na tabeli. Oni su sada na omjeru od 23 pobjede i 6 poraza u ovoj sezoni španske ACB lige.