Kruz Azul osvojio titulu nakon 24 godine

Deveti naslov prvaka

Kruz Azul: Skinuli krunu Leonu. TWITTER

E. Ćosić

31.5.2021

Kruz Azul je nakon pune 24 godine prvak Meksika. Do 9. naslova prvaka svoje države stigli su remijem protiv Santos Lagune 1:1 što im je bilo dovoljno za titulu nakon pobjede od 1:0 u prvom duelu.

Domaći nisu dobro krenuli u meč. Gosti su imali loptu više u svojim nogama, a terenska inicijativa se isplatila u 37. minuti kada je Valdez pogodio za 0:1. Na startu drugog poluvremena domaći su napravili dvije izmjene što se ispostavilo kao dobar potez trenera. Rezervista Jotun je u 51. minutu pronašao Rodrigeza, koji postiže gol za izjednačenje, što će se ispostaviti, konačnim rezultatom.

Meč je bio produžen sa čak devet minuta i uprkos naletima gostiju rezultat se nije mijenjao, pa je sa konačnih 1:1 titula otišla u ruke Kruz Azula.