BiH remizirala s Crnom Gorom u Podgorici

"Zmajevi" vodili, ali na kraju osvojili bod

Pjanić u duelu s Hakšabanovićem. ANADOLIJA

11.6.2022

Reprezentacija Bosne i Hercevovine remizirala je s Crnom Gorom u Podgorici 1:1 u susretu trećeg kola treće grupe "B" divizije Lige nacija.

Naš tim je prvi došao do vodstva golom rezerviste Luke Menala u 63. minuti, da bi poravnanje Crnogorcima donio Adam Marušić u 77. minuti.

89' - Zaprijetio je Hakšabanović, ali je njegov udarac na našu sreću bio neprecizan.

84' - Marušić je mogao preokrenuti rezultat, ali je lopta otišla pored stative.

81' - Gojak je šutirao visoko preko gola.

77' - 1:1. Crnogorci dolaze do poravnanja. Marušić je pogodio uz dosta sreće.

75' - Šehić je sigurno reagirao. Bilo je opasno pred našim golom.

69' - Prevljak sada nije dobro reagirao u situaciji jedan na jedan s kapitenom Crne Gore.

65' - Na kraju žuti kartoni za Kolašinca i Marušića.

64' - Koškanja na terenu. Kolašinac je jedan od aktera.

63' - GOOOOOOOOOOL! Vodimo golom Luke Menala.

58' - Pokušao je Menalo nakon kornera, ali je njegov udarac išao pravo u Mijatovića.

52' - Hadžiahmetović je uhvatio jedan volej, lopta je išla po sredini gola i Mijatović je sigurno uhvatio.

50' - Pjanić je probao, lopta je pogodila jednog igrača Crne Gore i završila u korneru.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME - Kraj prvih 45 minuta. Nema golova. Naš tim je bio nešto bolji u prvom dijelu prvog poluvremena, a onda su Crnogorci preuzeli kontrolu nad utakmicom i stvorili najbolju šansu u 41. minuti, kada nas je spasila prečka.

46' - Mugoša je "gađao" glavom, a lopta je otišla pored gola. Crnogorci su opasniji u posljednjim minutama.

41' - Crnogorci su pogodili prečku. Najbolja šansa za domaće i dosta sreće za naš tim.

36' - Spasili su sada Crnogorci s gol linije.

31' - Mogli smo do gola. Krunić je probio po lijevoj strani, ali je njegov ubačaj pokupio Mijatović.

30' - Probali su Crnogorci ugroziti naš gol iz kornera, ali je lopta prohujala pored stative. Imali smo sreće.

21' - Sjajna podrška za naše reprezentativce u ovom trenutku. Ori se sa tribina "Volim te Bosno".

20' - Zaprijetio je Dino Hotić sada, ali nije bilo većih problema za Mijatovića.

17' - Bez uzbuđenja u ovim trenucima.

10' - Naš tim ima kontrolu nad loptom. Za sada od one situacije iz 6. minute nema ozbiljnijih šansi.

6'- Odlična šansa za našu selekciju. Denis Hadžikadunić je šutirao glavom nakon kornera, a golman Crne Gore Milan Mijatović izbacio loptu korner.

3' - Imali su Crnogorci prvu šansu na utakmici, ali je Šehić sigurno intervenisao.

1' - Utakmica je počela!

"Zmajevi" na  zagrijavanju - Avaz
"Zmajevi" na stadionu Pod Goricom - Avaz

20:30 - Podrška BH Fanaticosa

"Zmajeve" će večeras u Podgorici bodriti 600 do 700 najvatrenijih navijača, popularnih BH Fanaticosa, koji su se sat i nešto prije početka meča smjestili na stadion.

Inače, očekuje se da će stadion Pod Goricom, koji prima 11.080 mjesta, biti pun.

20:20 - Četiri boda

BiH je u prva dva meča osvojila četiri boda i vodeća je na tabeli. "Zmajevi" su na startu remizirali s Finskom u Helsinkiju 1:1, a potom su u Zenici pobijedili Rumuniju s 1:0.

Što se Crnogoraca tiče, oni imaju jedan bod manje. Prvo su kod kuće savladali Rumune s 2:0, a potom su kao gosti poraženi od Finske istim rezultatom.

20:15 - Prvi zvanični duel

Večerašnji duel prvi je zvanični između Crne Gore i BiH.

Prethodna dva prijateljska okončana su bez pogodaka. Prvi je odigran u maju 2018. godine na Bilinom polju u Zenici, a drugi u junu prošle godine na Grbavici.

20:10 - Džeko od prve minute

Otprilike sat vremena prije početka susreta objavljeni su sastavi za utakmicu, a ono što najviše raduje je da će od prve minute u našem timu krenuti kapiten Edin Džeko.

Džeko je povrijedio potkoljenicu u susretu s Rumunijom, ali je ipak uspio zaliječiti povredu i večeras će predvoditi "Zmajeve".

Selektor Ivajlo Petev (Ivaylo) je pritom napravio veliki broj promjena u svim linijama.

BiH: Šehić, Sušić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Kolašinac, Hotić, Pjanić, Hadžiahmetović, Gojak, Krunić i Džeko.

Crna Gora: Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, Vukčević, Marušić, Raičković, Janković, Jovović, Mugoša i Hakšabanović.