Poraz Tuzla Cityja na Grbavici, Željezničar slavio s 4:2

Na 4:1 smanjio je Smajlagić, da bi poraz gostiju blažio i Veselinović koji u finišu pogađa za 4:2

Sjajna igra "Plavih". AVAZ

Piše: M. K.

13.8.2022

Fudbaleri Željezničara nanijeli su težak poraz Tuzla Cityju, u 5. kolu Premijer lige BiH večeras na Grbavici, slavivši rezultatom 4:2

Mrežu gostiju načeo je Štili iz penala u 39. minuti. Samo što je počelo drugo poluvrijeme već je bilo 2:0, u 48. minuti je zabio Gasal.

Već u 53. bilo je 3:0 na semaforu Grbavice, strijelac je bio ponovo Gasal, da bi u 60. minuti na 4:0 povisio Santos iz penala.

Na 4:1 smanjio je Smajlagić, da bi poraz gostiju ublažio i Veselinović koji u finišu pogađa za 4:2.

TOK UTAKMICE

Kraj.

88. - Finiš je utakmice.

82. - GOOOL! Smanjuju sad gosti na 4:2, pogodio je Veselinović!

76. - GOOL! Smajlagić smanjuje na 4:1.

72. - Pravo je ludo potrebno da "Plavi" ovdje ne slave.

68. - Umalo 5:0! Dobru su šansu promašili "Plavi"

60. - GOOOL!!! Ponovo penal za domaće i ponovo gol. Santos je pogodio!

53. - GOOOOOOLL!!!! Sada je već 3:0 za Željezničar. Ponovo Gasal.

48. - GOOOOL!!! Gasal pogađa za 2:0 nakon izvedenog kornera domaćih.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Kraj prvih 45 minuta.

42. - Finiš prvog dijela. Požutio je sada Gasal.

39. - GOOOOL!!!! Štilić pogađa iz penala! Prije toga je u padu nakon duela sa igračem Želje Nukić igrao rukom i domaći su dobili penal.

34. - Ponovo "Plavi" promašuju nemoguće! Dva igrača domaćih, ali Santos je bio sebičan i Fejzić je dobro intervenisao.

29.- Zatresao je mrežu Kuzmanović, ali je bio ofsajd.

25. - Smirila se sada utakmica na Grbavici.

Sjajna igra "Plavih" - Avaz
+1

20. - Zaprijetili su i gosti, ali ostaje 0:0.

15. - Pritišću domaći. Santos je sada ponovo protutnjao, Štilić je šutirao, a brani Fejzić uz pomoć stative.

10. - Veliku šansu propustio je Haračić, s pet metara promašio je prazan gol Tuzla Cityja!

7. - Velika šansa za domaće, Santos je ušao u kazneni prostor i dodao do Haračića, ali je na kraju Fejzić dobro intervnisao.

4. - Visoko je od starta meča izašla ekipa Jovića i otjerala napadače Plavih daleko od svog gola.

1. - Počela je utakmica na Grbavici.

"Plavi" će imati veliku podršku večeras. PRINTSCREEN

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Tuzla Cityja na stadionu Grbavica u Sarajevu (21 sat).

Nije trenutno na tabeli velika razlika bodovno između ova dva kluba, Željo je ovaj meč dočekao kao četvrti tim lige sa pet bodova, dok Tuzlaci imaju bod manje, ali i dvije utakmice manje.

Ipak, u posljednje vrijeme igra Tuzlaka djeluje mnogo bolja od one koju prikazuje Željezničar, pogotovo se to odnosi na posljednje njihove nastupe. Podsjetimo, Plavi su poraženi u Gabeli od Veleža (3:1) dok su Tuzlaci pregazili u Zenici Sarajevo s čak 1:5.

Treneri Edis Mulalić i Dragan Jović izveli su sljedeće sastave:

FK Željezničar: Bender, Hajdarević, Cocalić, Haračić, Gasal, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Galić i Vego.

FK Tuzla City: Fejzić, Nukić, Kuzmanović, Karjašević, Karić, Mešinović, Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić i Kulibali (Coulibaly).

Glavni sudija ovog meča je Frano Jelić iz Širokog Brijega.

Pomoćnici su mu Josip Čolić (Kupres) i Davor Beljo (Mostar). Četvrti sudija je Sabrija Topalović (Zenica).