Novo razočarenje za navijače: Sarajevo izgubilo od Sloge

Gol odluke viđen je u 74. minuti kada je Luka Kulenović sjajno ubacio sa desne strane, a rezervista Milan Basrak glavom proslijedio loptu u mrežu bordo tima

Sa prvog duela dva tima ove sezone odigranog na Koševu. FK Sarajevo

14.10.2022

Fudbaleri Sarajeva priredili su novo razočarenje svojim navijačima. Izabranici Feđe Dudića su u okviru 14. kola Premijer lige BiH izgubili u Modriči od dobojske Sloge sa 1:0.

Gol odluke viđen je u 74. minuti. Luka Kulenović je sjajno ubacio sa desne strane, a rezervista Milan Basrak glavom proslijedio loptu u mrežu Sarajeva.

Sloga je već u sedmoj minuti zaprijetila preko Milakovića, ali njegov šut je odbranio Šahinović. Minut kasnije je odgovorio Mersudin Ahmetović, koji je išao sam prema protivničkom golu, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

Dobojlije su imale dobru priliku u 36. minuti, kada je Kulenović zaprijetio, ali se istakao golman Sarajeva Šahinović. Sloga je imala sjajnu priliku i u 71. minuti. Nakon greške Džafića Kulenović je šutirao, ali je u posljednji trenutak blokirao Đokanović.

Fudbaleri Sarajeva su tokom utakmice često negodovali na odluke sudije Aleksandra Njegomirovića.