Tok utakmice / Velež - Borac 2:0

Bitan trijumf "Rođenih" u borbi za plasman u evropske kvalifikacije

Trenutak kada je Bandić pokazao na bijelu tačku. Screenshot

1.5.2023

Fudbaleri Veleža upisali su veliku pobjedu protiv Borca sa 2:0 u jednom od derbija 29. kola Premijer lige BiH.

Strijelci za "Rođene" bili su Nermin Haskić u 6. i Nemanja Anđušić u 72. minuti.

TOK UTAKMICE - Velež - Borac 2:0 (Haskić 6', Anđušić 72')

90' - Kraj utakmice!

93' - Leai mijenja Vehabovića u redovima Veleža.

90' - Pet minuta sudijske nadoknade.

80' - Haskić i Jusufbegović su dobili žute kartone zbog prigovora.

79' - Uzbudljivo je bilo sada pred golom Veleža! Blagaić je prošao po lijevoj strani i ubacio, a loše je šutirao Piščević.

75' - Izmjene na obje strane. Kod Veleža je u igri Dejanović, koji je zamijenio Anđušića. U ekipi Borca priliku su dobili Pišek, Dojčinović i Lukić umjesto Predragovića, Kulašina i Ninkovića.

73' - Ninković je požutio zbog prigovora.

72' - GOOOOOOOOOL! Anđušić je siguran egzekutor najstrožije kazne, Velež vodi sa 2:0!

71' - Penal za Velež! Lazić je faulirao Haskića, a Bandić pokazuje na bijelu tačku.

70' - Kakva šansa za Velež! Nespretna reakcija odbrane Borca, lopta je pogodila stativu i išla prema golu, na kraju Lazić izacuje.

68' - Mijenja Jusufbegović. Halilović je u igri umjesto Pršeša.

64' - Opao je tempo igre u Mostaru.

55' - Prva izmjena na današnjem susretu, mijenja Marinović. Jurilja mijenja Blagaić.

48' - Prijete domaći. Zeljković prošao po desnoj strani i centrirao, a Anđušić u nastavku akcije šutira preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Statistika nakon prvih 45 minuta. Screenshot / Arena Sport

45' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, dobio ga je Lagundžić kod gostiju zbog prekršaja nad Šikalom.

45' - Minut nadoknade.

40' - Najbolji strijelac Borca Mrkaić (10) je bio u prilici, ali loše šutira glavom nakon centaršuta Jurilja.

39' - Kakva šansa za Velež! Lazić je pogriješio, ali Anđušić ne koristi poklon gostiju.

38' - Bila je ovo sjajna prilika za domaće! Vehabović je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu za Šikala na 11 metara, koji loše šutira iz odlične pozicije.

29' - Hrkač je zaprijetio nakon kornera, ali bez problema po golmana Borca.

25' - Na tribinama stadiona Rođeni su legenda Veleža Vahid Halilhodžić i selektor BiH Faruk Hadžibegić.

23' - Gosti su zaprijetili, ali šut Ninkovića blokira Zvonić.

14' - Rođeni su odlično otvorili ovaj susret. Sada je Lauš zaprijetio, ali brani to Ćetković.

11' - Mnogo konfuzije sada. Bandić je svirao penal za Borac, ali je nakon sugestije pomoćnika poništio odluku zbog ofsajda.

10' - Anđušić je sada šutirao sa nekih 16 metara nakon dodavanja Haskića, ali lopta ide preko gola.

7' - Haskiću je ovo deseti pogodak u Premijer ligi BiH ove sezone.

6' - Pršeš je centrirao sa desne strane, lopta se sretno odbila do Haskića koji pogađa.

6' - GOOOOOOOOLLLL! Odličan početak derbija, Velež vodi! Haskić je strijelac.

1' - Počela je utakmica!

Ovo je bitan duel i za jedne i druge u borbi za mjesta koje vode u evropske kvalifikacije.

Treneri oba tima Nedim Jusufbegović i Vinko Marinović odabrali su početne sastave.

Velež: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Ćuković, Vehabović, Lauš i Haskić.

Borac: Ćetković, Jurilj, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Račić i Piščević.

Susret počinje u 18:00 sati, a glavni sudija meča na stadionu Rođeni je Antoni Bandić iz Gruda, dok su mu pomoćnici Damir Lazić iz Brčkog i Radosav Kačavenda iz Bosanske Gradiške.