Široki i Posušje podijelili bodove u zanimljivoj utakmici

Zanimljiv duel viđen je na stadionu Pecara između hercegovačkih suparnika

Široki Brijeg i Posušje podijelili bodove. HŠK Posušje

6.5.2023

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na stadionu Pecara ugostio Posušje. Utakmica je završena remijem 1:1.

Oba gola su viđena u prvom poluvremenu, a prvi su povukli okidač Posušaci. U 21. minuti Gabrijel Boban je uposlio Vinka Rozića, koji je u stilu rasnog golgetera pospremio loptu u mrežu Josipovića.

Širokobriježani se nisu predavali i u 41. minuti je Ilija Mašić pogodio za izjednačenje, nakon što je odlično reagovao na jedan centaršut.

Do kraja utakmice su se ekipe smjenjivale u kreiranju prilika, ali više golova nije bilo viđeno.

Široki je 4. sa 45 osvojenih bodova i utakmicom više od ekipa oko njih, što im pravi problem u nastavku sezone u borbi za izlazak u Evropu.

Posušje se sa ovim bodom izjednačilo sa Tuzla Cityjem na diobi od 31 osvojenog boda. Oni su trenutno devetoplasirani na tabeli Premijer lige BiH.