Željezničar i Nefči igraju u prvoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige

Sa večerašnje utakmice - Avaz
+5

27.7.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prvog meča 2. pretkola Konferencijske lige između Željezničara i azerbejdžanskog Nefčija.

Željezničar - Nefči 2:2 (Haračić 14', Amoa 45+10'/ Kosorić autogol 44', Hadžijev 90+5')

FT - Kraj!

90+8' - Mekić je zaprijetio i čini se da je to posljednja prilika.

90+5' - GOL! Šteta, gosti su stigli do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi. Hadžijev je postigao fantastičan pogodak i rastužio Grbavicu.

90' - Ponovo osam minuta nadoknade, baš kao i u prvom dijelu.

87' - Trener Željezničara Nermin Bašić zaradio je javnu opomenu.

82' - Velika podrška za "Plave", navijači Željezničara i večeras šalju lijepu sliku sa Grbavice.

78' - Sulejman Krpić je završio utakmicu, umjesto njega na teren će Dražen Dubačkić.

71' - Ponovo je Mulalić dobro intervenisao, ostaje 2:1 na Grbavici.

68' - Nikola Turanjanin će debitovati za Željezničar, zamijenio je Andriju Drlju.

Sa utakmice na Grbavici - Avaz
Mulalić ostao bez svijesti - Avaz
+1

61' - Šansa za Nefči! Lebon je bio sam na pet metara, ali je Mulalić istrčao i dobro intervenisao.

56' - Drljo je zaprijetio sada, ali šut pravo u golmana Nefčija.

52' - Kakva prilika za "Plave"! Brkić je pogriješio nakon pritiska Krpića, na kraju korner za Željezničar.

50' - Srećom, sve je uredu sa Mulalićem, nastavit će s ovom utakmicom.

49' - Mulalić se bespoštedno bacio na šut protivnika, lopta ga je pogodila u glavu. Golman "Plavih" ostao je bez svijesti, ukazuje mu se pomoć.

48' - Mulalić je pogriješio i gosti su dobili indirektan udarac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Bašić je bio primoran mijenjati, Gasal je zamijenio Amoaha.

HT - Poluvrijeme na Grbavici!

45+10 - GOOOOOOOOOOL! Grbavica je ponovo "proključala", Žozef Amoh je lijepo pogodio! Sjajna akcija u kojoj su učestvovali Haračić, Krpić i Amoah. Na kraju fenomenalna finta Amoaha i gol za novo vodstvo "Plavih"!

45+5' - Još jedna dobra prilika za Nefči! Ozobić je šutiraom ali ide to pored gola.

+3

45' - Osam minuta sudijske nadoknade.

45' - Po žuti karton za Ovčinu, Drinu i Saiefa.

45' - Haos na terenu! Gosti su prgavi od samog početka, a sada je Ovčina burno reagovao. Mnogo tenzija na terenu.

44' - GOL! Šteta, Željezničar prima gol, Lebon je šutirao, a lopta je pogodila Kosorića i prevarila Mulalića. Drina je prethodno pogriješio.

43' - Biber je požutio.

40' - I Drljo se žali na povredu kod domaćih.

35' - Glavobolja za Bašića. Jašarević zbog povrede napušta igru, umjesto njega na terenu je Haris Ovčina.

31' - Dobro su kombinovali domaći, na kraju je Mekić pokušao sa distance, ali njegov šut od blok ide u korner.

30' - Pola sata igre iza nas, Željezničar vodi pogotkom Dženana Haračića, kojem je to bio treći gol u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu ove sezone.

25' - Gosti imaju loptu više u svom posjedu, ali ne mogu ugroziti gol Mulalića.

20' - Sve je uredu s Mekićem, nastavit će utakmicu.

17' - Ukazuje se pomoć asistentu gola Nedimu Mekiću.

14' - GOOOOOOOOOL! Željezničar poveo golom Dženana Haračića! Sjajna asistencija Nedima Mekića i gol Haračića za erupciju oduševljenja na Grbavici!

10' - Prilika za goste! Saief je zaprijetio, ali lopta ide pored gola.

9' - Gosti pokušavaju kreirati opasnost pred golom Željezničara, ali odbrana domaćih je na visini zadatka.

4' - Nefči je bio u jednom napadu, ali Drina je sjajno reagovao.

2' - Problemi za "Plave". Amoa se žali na povredu.

1' - Počela je utakmica!

Zagrijavanje igrača Željezničara. N. Šaljić

"Plavi" su u 1. pretkolu prošli Dinamo Minsk ukupnim rezultatom 4:3, nakon odlične partije na stadionu Azersun Arena u Bakuu, iz kojeg dolazi upravo njihov protivnik.