Magična partija Mesija: S dva gola iz voleja odveo Inter dalje u Liga kupu

Inter Majami je prošao u osminu finala američko-meksičkog Liga kupa

Mesi: Strijelac dva gola. AP

3.8.2023

Magija Lionela Mesija (Messi) još nije na izdisaju. Barem to dokazuju njegove partije u Interu iz Majamija. Nakon dvije fenomenalne utakmice, odigrao je još jednu.

Ovoga puta je u šesnaestini finala američko-meksičkog Liga kupa u pobjedi protiv Orlando sitija postigao dva gola i odveo svoju ekipu dalje.

Argentinac je prvo postigao gol u sedmoj minuti, kada je loptu primio na prsa i potom iz voleja zatresao mrežu rivala s Floride.

Samo deset minuta kasnije Cesar Arauho (Araujo) poravnao je na 1:1. Do ponovnog vodstva Inter je došao u 51. minuti kada je Josef Martinez pogodio iz penala, nakon što mu je Mesi prepustio tu čast.

Martinez nije zaboravio Mesijev poklon pa mu se odužio sjajnom asistencijom. Argentinac je opet bio uspješan volej udarcem, ali ovoga puta gol je postigao desnom nogom.

Novu priliku da nastavi sa brilijantnim partijama Mesi će imati u noći sa ponedjeljka na utorak kada budu igrali u osmini finala protiv Dalasa.