Prvi susret ova dva rivala završen je rezultatom 2:2

Sa večerašnje utakmice - Avaz
Sa utakmice u Bakuu - Avaz

3.8.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice drugog pretkola Konferencijske lige između Nefčija i Željezničara.

Prvi susret ove dvije ekipe odigran na Grbavici prošlog četvrtka završen je bez pobjednika 2:2.

Nefči - Željezničar 2:0 (Saief 19', Edi 69')

FT - Kraj utakmice.

90' - Deset minuta nadoknade.

83' - Sve manje vremena da se Željezničar vrati. Sada je centaršut Drlje završio u rukama Brkića.

79' - Krpić je požutio zbog jednog prekršaja.

74' - Dobra prilika za Željezničar. Drljo se namjestio na desnu nogu, Brkić je to odbio u korner.

72' - Haračić, Kosorić i Biber su završili utakmicu. Umjesto njih su u igri Gasal, Dubačkić i Amoah.

69' - GOL! Edi pogađa, Nefči je pred pobjedom i prolaskom u treće pretkolo. Slabo je Muftić reagovao kod kornera.

65' - Nermin Bašić pravi drugu izmjenu. Umjesto Rustemovića u igri je Turanjanin.

60' - Muftić spašava Željezničar! Preslikana situacija kao u 19. minuti. Drljo je izgubio loptu, Lebon proigrava Saiefa, ali zicer mu brani golman "Plavih"!

58' - Jašarević i Mekić su dobro kombinovali, na kraju centaršut Jašarevića zaustavlja Brkić.

55' - Cocalić se odlično snašao u odbrani, proigrao Haračića koji je istrčao po lijevoj strani, ovaj je ostavio povratnu loptu za Krpića, ali brani Brkić.

54' - "Plavi" napadaju,  ali odolijeva odbrana domaćih.

51' - Nastavljena je utakmica, dugo se ukazivala pomoć Harisu Ovčini.

48' - Ovčina ne može nastaviti s igrom, mijenja ga Drljo.

47' - Ukazuje se pomoć Harisu Ovčini nakon jednog duela sa igračem Nefčija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Nije bilo izmjena ni u Nefčiju ni u Željezničaru.

HT - Poluvrijeme u Bakuu.

45+1' - Rustemović dobija žuti karton zbog jednog prekršaja nad Mahmudovom.

45' - Pet minuta nadoknade.

45' - Kosorić i Matias su dobili po javnu opomenu zbog jednog duela.

39' - Matias ponovo šutira nakon kornera, ali nema promjene rezultata.

33' - Šansa za domaće! Džaber je šutirao sa distance, ali odlično je to odbranio Muftić.

30' - Sjajna reakcija Cocalića! Lebon je dobio odličnu dubinsku loptu, išao je jedan na jedan sa Muftićem, ali u posljednji čas je uklizao Cocalić.

29' - Matias je sada zaprijetio nakon kornera, ali lopta ide pored gola.

25' - Kratka sudijska pauza da se igrači obje ekipe osvježe.

19' - GOL! Zaspala je odbrana Željezničara, a Saief pogađa za vodstvo Nefčija. Lebon mu je asistirao.

Galić je loše dodao do Bibera, Lebon je to presjekao, a u nastavku akcije asistirao za Saiefa.

Sa večerašnje utakmice. FK Željezničar

17' - Ovčina je lijepo ušao u sredinu, šutirao lijevom nogom, ali odbranio je Brkić.

15' - Igrači Željezničara su se oslobodili početnog pritiska domaćih.

11' - Nakon prvog odmah i drugi korner za "Plave", no nije bilo opasnosti po gol Nefčija.

10' - Prvi korner za Željezničar, prilika da se zaprijeti iz prekida.

10' - Galić je centrirao sa desne strane, Krpić je šutirao, a lopta od blok ide van granica igrališta.

7' - Fudbaleri Nevfčija imaju loptu u svom posjedu.

2' - Domaći su imali korner, ali Krpić je to očistio.

1' - Počela je utakmica!

Igrači na zagrijavanju - Avaz
+2

Treneri obje ekipe Nermin Bašić sa jedne, te Adrian Mutu sa druge odabrali su početne sastave. Bašić je napravio četiri promjene u odnosu na prvu utakmicu.

Muftić je na golu umjesto Mulalića, a Cocalić je na mjestu Drine, Amoino mjesto popunit će Ovčina, dok je Rustemović iz tima istisnuo Drlju.

Željezničar: Muftić, Jašarević, Cocalić, Kosorić, Galić, Rustemović, Biber, Ovčina, Mekić, Krpić i Haračić.

Na klupi su ostali: Mulalić, Beća, Dubačkić, Gasal, Turanjanin, Amoa i Drljo.

Nefči: Brkić, Tamas, Saief, Alijev, Mahmudov, Ozobić, Lebon, Israfilov, Jaber, Buludov i Matias.

Pravdu na ovoj utakmici dijele Mađari. Glavni sudija je Berke Balaš, a asistiraju mu Buzas Balaš, Szert Balaš, dok je četvrti sudija Bence Csonka.