Borac slavio protiv Veleža u derbiju kola: Meč obilježila nestvarna odluka sudije Njegomirovića

"Rođeni" od 20. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Suljića

Slavlje igrača Borca. FK Borac

1.10.2023

Fudbaleri Borca slavili su protiv Veleža u derbiju 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Velež se u 20. minuti našao u velikim problemima jer je isključenje zaradio Asmir Suljić nakon dva žuta kartona. Borac je imao nekoliko prilika, dok su "Rođeni" odolijevali.

Banjalučani su do pogotka došli u 52. minuti. Bivši reprezentativac BiH Zoran Kvržić je sjajno izbacio Edu Vehabovića, namjestio se na desnu nogu i lijepo pogodio.

U 65. situaciji viđen je grub prekršaj Sebastijana Herere nad Đorđijem Gulijašvilijem (Giorgi Guliashvili), ali je sudija Aleksandar Njegomirović pokazao da se igra nastavi. Zaista nestvarna odluka sudije iz Prnjavora.

Start Herere nad Gulijašvilijem. Screenshot / Arenasport

Velež je prijetio u finišu meča, a najbolju priliku imao je Vehabović u 85. minuti.

Borac je trijumf ovjerio u posljednjim trenucima meča preko Stojana Vranješa. Iako je bio u nedozvoljenoj poziciji. Sudija je priznao ovaj pogodak. Borac se ovom pobjedom učvrstio na čelu tabele.

Kolo se zatvara sutrašnjim duelom na Grbavici između Željezničara i Širokog Brijega.