Zvijezda šokirala Sarajevo u sudijskoj nadoknadi: Novi kiks bordo kluba

Zvijezda je golom došla do svoje rijetke pobjede i produžila krizu Sarajeva

Detalj sa susreta - Avaz
+1

24.2.2024

Fudbaleri Sarajeva su na gostovanju kod Zvijezde u 20. kolu Wwin lige poraženi rezultatom 1:0.

Ovo je novi loš rezultat za bordo klub poslije vraćanja sa zimske pauze i jasno je da se igrači još uvijek nisu razbudili.

Prijetilo je Sarajevo preko Hasića, Ziljkića i Kjeremeha u prvom dijelu, ali bez većih problema za golmana Damjanovića.

Pokušali su i Oliveira i još jednom Ziljkić, ali ponovo njihovi udarci bivaju blokirani.

Najveća prilika za domaće došla je u 69. minuti kada je Karaklajić imao dovoljno prostora, ali je bio neodlučan pa ga je Radović blokirao.

Sarajevo je prve prilike imalo preko Đurićkovića koji je pogodio glavom prečku, te preko Čatakovića koji je promašio gol, a onda slijedi šok.

U samoj završnici utakmice primili su pogodak kojim su nastavili svoju krizu. Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada je Vadze izašao pred golmana Ilieva, prešao ga i pogodio za pobjedu Zvijezde. Igrači Sarajeva su se bunili i tražili ofsajd, ali sudija Kazlagić je to ignorisao i pokazao na centar.

Ovo im je drugi poraz u nizu od povratka sa zimske pauze. Sada imaju 33 osvojena boda, jedan manje od Veleža i utakmicu više. S druge strane, Zvijezda 09 je i dalje posljednja sa svega 14 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu sezone.