Njemačka - Mađarska - Avaz
Detalj s utakmice Njemačka - Mađarska - Avaz
+4

19.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe A između Njemačke i Mađarske.

Nijemci su furizono započeli nastup na prvenstvu u svojoj domovini i pobijedili Škote s 5:1. S druge strane blijeda igra koštala je Mađare protiv Švicarske (1:3).

Njemačka - Mađarska 2:0 (Musijala 23', Gundoan 67')

FT - Kraj utakmice!

90' - Tri minute nadoknade.

84' - Nagelsman pravi još jednu izmjenu. Undav ide na teren umjesto Gundoana.

83' - Bilo je opasno! Adam je bio na toj lopti, ali u posljednji čas je osjetila njemačka odbrana.

83' - Posljednji trzaji Mađara. Pokušat će zaprijetiti iz kornera.

75' - Mijenjaju i Mađari. Adam i Nađi su u igri umjesto Kerkeza i Bole.

72' - Dvostruka izmjena u Njemačkoj. Andrih i Musijala ustupaju svoja mjesta Fihrihu i Džanu.

67' - GOOOOOOOOOOL! Gundoan pogađa na asistenciju Mitelštada i udvostručuje prednost Njemačke!

60' - Velika šansa za Mađare! Varga je bio u izvrsnoj prilici, ali nije uspio savladati Nojera! Centrirao je Kerkez s lijeve strane, pala je ta lopta na glavu Varge koji je gađao dalji ugao, ali nije bio precizan.

58' - Mijenja Nagelsman. Van igre idu Virc i Haverc, a na terenu su Fulkrug i Sane.

55' - Bilo je opasno pred golom Mađarske! Dvije odlične intvervencije Gulašija koje ostavljaju njegov tim u životu.

49' - Mađari dolaze do kornera, ovo im je četvrti na večerašnjem susretu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

44' - Kakva šansa za Musijalu! Zatresao je mrežu, ali samo sa spoljne strane.

41' - Virc se odlučio na šut s distance, ali otišlo je to visoko preko gola.

35' - Dobar fudbal gledamo u Štutgartu, Nijemci pokušavaju iz kornera doći do drugog gola.

27' - Ridiger je požutio zbog jednog prekršaja.

24' - Musijala je prvi igrač na ovom prvenstvu koji je dao dva gola.

23' - GOOOOOOOL! Musijala dovodi Nijemce u prednost nakon sjajne akcije.

13' - Odličan pokušaj Andriča, ali nije uspiopogoditi.

11' - Prva velika šansa! Haverc je imao stopostotnu priliku, ali je njegov udarac u situaciji 1 na 1 odbranio Gulači.

7' - Opasni Mađari na početku utakmice, ali bez većih opasnosti po Nojerov gol.

2' - Mađari prvi prijete! Nojer je u posljednji čas reagovao ispred mađarskog napadača i spasio svoj tim.

1' - Počela je utakmica!

Objava Barbareza na Instagramu. Screenshot

17:42 - Na tribinama Štutgart Arene su selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez i Zlatan Bajramović.

Došli su pogledati dvije ekipe s kojima će "Zmajevi" igrati u Ligi nacija.

Poznati su sastavi za koje su se odlučili selektori Julian Nagelsman (Nagelsmann) i Marko Rosi (Marco Rossi).

Njemačka: Nojer, Kimih, Ridiger, Tah, Mitelštadt, Andrih, Kros, Virc, Gundoan, Musijala i Haverc.

Mađarska: Gulaši, Fiola, Orban, Dardai, Bola, Nađi, Šafer, Kerkez, Salai, Soboslaj i Varga.

Susret na Štutgart Areni sudit će nizozemski arbitar Deni Mekeli (Danny Mekkelie).

Podsjetimo, u terminu od 21 sat igra se drugi meč ove grupe, a sastaju se Škotska i Švicarska.