EURO 2024

Rasplet najluđe grupe: Rumuni i Slovaci "namjestili" prolaz, Ukrajina ide kući

Plasman u osminu finala izborila je i Belgija, koja dalje ide kao drugoplasirana iz grupe E

Detalj s meča Ukrajine i Belgije - Avaz
Ukrajina Belgija - Avaz
+3

prije 6 dana

Dva remija i samo dva gola donijele su nam utakmice trećeg kola grupe E Evropskog prvenstva. Ukrajina i Belgija su odigrale meč bez golova (0:0), dok su u drugom duelu remizirale Slovačka i Rumunija (1:1).

Nakon ovih rezultata, plasman u narednu rundu izborili su Rumunija (4), Belgija (4) i Slovačka (4), dok kući idu Ukrajinci, koji su također imali četiri boda, ali uz lošiju gol razliku.

Statistika s utakmice Ukrajine i Belgije. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika: Ukrajina - Belgija

Bio je ovo nikad viđen rasplet na velikim takmičenjima jer su sve četiri ekipe imale isti broj bodova.

Belgijanci su željeli riješiti posao, kako se ne bi doveli u situaciju da strepe, ali Romelu Lukaku i društvo nisu imali rješenja za Anatolija Trubina (Anatoly).

S druge strane, Ukrajinci su imali plan da ne prime gol, a onda u finišu probaju doći do pogotka i pobjede. Međutim, nisu uspjeli i naš "krvnik" iz baraža je ispao.

Trenutak kada je Duda dao gol za Slovačku. Platforma X

Drugi susret je bio nešto zanimljiviji. Slovaci su poveli u 24. minuti kada je centaršut Juraja Kučke iskoristio Duda i glavom pogodio za vodstvo svog tima.

Rumunija je izjednačila u 37. minuti kada je Ražvan Marin iskoristio jedanaesterac.