Tok utakmice / Velež - Inter 1:1

Velež - Avaz
+6

10.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 1. pretkola Konferencijske lige između Veleža i andorskog Intera.

Velež - Inter 1:1 (Lohan 65' / Lopez Elo 34')

FT - Kraj utakmice!

90' - Sedam minuta nadoknade.

80' - Ulazimo u završnicu ove utakmice.

72' - Prilika za Velež! Haskić je šutirao glavom, ali lopta ide malo preko prečke.

68' - Stativa! Inter je odigrao dobru akciju, Galego je šutirao, ali okvir gola je bio saveznik Veleža.

65' - GOOOOOOOOOOOL! Velež dolazi do izjednačenja. Samo tri minute ranije su u igru ušli Oreč i Lohan, a sada su kreirali gol. Oreč je centrirao, a u pogodio Lohan.

62' - Dvostruka izmjena u Veležu. Oreč i Lohan mijenjaju Išasegija i Halilovića.

60' - Fudbaleri Veleža su sada tražili penal, ali sudija je samo odmahnuo glavom.

57' - Prvi pokušaj Haskića, ali šut s nekih 20-ak metara udaljenosti ide pored gola.

54' - Velež je kombinovao po lijevoj strani, ali je propala ta akcija zbog lošeg dodavanja ka Šturmu.

46' - Kreće drugo poluvrijeme, Haskić je ušao u igru umjesto Mlinarića.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

34' - Šok na Grbavici! Inter vodi pogotkom Lopeza Ela!

22' - Sredina prvog poluvremena. Sada nešto mirniji period igre na Grbavici.

15' - Velež pokušava preko Pršeša, najopasnijeg igrača "Rođenih" po gol gostiju.

9' - Ponovo prijete gosti! Lopez Elo je umalo matirao Hadžikića nakon kontre.

7' - Prilika za Velež! Omar Pršeš je pokušao s tridesetak metara, ali je to otišlo pored gola.

1' - Šansa za goste! Odbila se lopta Galegu na poluvolej, ali je šutirao preko gola.

1' - Počela je utakmica!

Velež ovu utakmicu igra na Grbavici, stadionu Željezničara, baš kao i prije dvije godine.

Poznati su i početni sastavi, a novi trener Veleža, kojem će ovo biti službeni debi, iznenadio je svojim odabirom. Na klupi je ostavio Nermina Haskića i Antu Oreča, a od prve minute krenut će Emanuel Okeke (Emmanuel), Nigerijac koji je do danas bio na probi u mostarskom timu.

Velež: Hadžikić, Sturm, Okeke, Hrkać, Išasegi, Halilović, Pršeš, Šikalo, Suljić, Mujan i Mlinarić.

Inter: Adri, Tores, Puentes, Feher, Kabalje, Galego, Alonso, Lopez Elo, Domi, Asubre i Lopez.