PRVO PRETKOLO

Borac slomio otpor albanskog prvaka u nadoknadi utakmice, Banjalučani slave Hrelju

Uzvratni meč u Albaniji na rasporedu je 17. jula od 21 sat

Trijumf Borca. FK Borac

10.7.2024

Fudbaleri Borca savladali su albansku Egnatiju s 1:0 u prvom meču 1. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Borac je do trijumfa došao pogotkom Damira Hrelje u 96. minuti utakmice. Banjalučani su prijetili od prve minute, a pokušavali su Vranješ, Lučić, Karaklajić i Grahovac.

Međutim, promjene rezultata nije bilo. Borcu nije pomoglo ni to što je Zejnulai dobio crveni karton. Meč u Banjoj Luci je bio nakratko prekinut zbog skandiranja domaćih navijača "Kosovo je srce Srbije", zbog čega su se bunili Albanci.

Prekid je trajao desetak minuta, a u nastavku je Borac uspio doći do trijumfa. Damir Hrelja je u 96. ispratio centaršut Herera s desne strane i pogodio za važan trijumf Borca.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Ndreka je zaradio isključenje kod gostiju, pa ga neće biti u revanšu koji je na rasporedu za sedam dana u Albaniji od 21 sat.