Trener Zoran Zekić će danas imati zvaničan debi na klupi Bordo tima

FK Sarajevo - Avaz
+6

11.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Aktobea i Sarajeva u sklopu 1. pretkola Konferencijske lige.

Sarajevo je u Kazahstan stiglo bez dvojice bitnih fudbalera Renana Oliveire i Muhameda Buljubašića.

Aktobe - Sarajevo 0:1 (Kjeremeh 90')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

90' - GOOOOOOOOOOOOL! Kjeremeh postiže fantastičan gol za vodstvo Sarajeva. Šutirao je s 25 metara i poslao loptu pravo u rašlje.

88' - Velika šansa! Rezervista Gulijašvili je prevario čuvara, dobro šutirao, ali lopta je otišla pored gola.

87' - Interesantan potez Zekića. Iz igre je izvukao Anđušića kojeg je ubacio umjesto Mustafića. Julardžija je zamijenio Čatakovića.

79' - Žuti karton je dobio sada i Beganović.

76'  - Nova prilika za domaće! Romero je bio sam pred golmanom Sarajeva, ali Rockov je to odlično odbranio.

75' - Šansa za Aktobe! Sada je prečka spasila Sarajevo. Umaev je šutirao glavom, ali okvir gola je saveznih bh. tima.

65' - Besmertni kod domaćih ide u bilježnicu glavnog sudije.

55' - Soldo je treći fudbaler Sarajeva koji je požutio na ovoj utakmici.

49' - Prva prilika Sarajeva u drugom dijelu. Čelik je šutirao nakon kornera Đorđevića, ali otišlo je to pored gola.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

37' - Drugi žuti karton za tim s Koševa, zaradio ga je Anđušić. Zanimljivo da je on zamijenio Mustafića, koji je prvi upisan u bilježnicu glavnog sudije.

28' - Prilika za Sarajevo! Đorđević je išao sam prema golu Aktobea, ali na kraju ga je zaustavio defanzivac domaćih.

26' - Mustafić se povrijedio, pa ga je Zekić morao zamijeniti. U igri je Anđušić.

23' - Prvi žuti karotn na ovoj utakmici, a zaradio ga je Mustafić.

19' - Stativa! Samorodov je dobro šutirao, ali okvir gola je bio saveznik Bordo tima.

9' - Romero je sada šutirao sa 12 metara, ali na pravom mjestu je stajao golman Sarajeva Rockov.

3' - Sarajevo je izvelo prvi korner na ovoj utakmici, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih.

1' - Počela je utakmica!

16:17 - Trener Zoran Zekić će danas imati zvaničan debi na klupi Bordo tima, a poznati su početni sastavi za ovu utakmicu:

Aktobe: Šatski, Kiki, Barać, Agbo, Besmertni, Vatajelu, Dumbuja, Cevaljos, Strumija, Samodorov i Romero Čalas.

Sarajevo: Rockov, Čelik, Đuričković, Jović, Soldo, Mustafić, Bubanja, Beganović, Đorđević, Kjeremeh i Čataković.