Tok utakmice / Sarajevo - Aktobe 2-3 (Penali 4:3)

Detalj s utakmice Sarajevo - Aktobe - Avaz
+21

18.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos revanš susreta 1. pretkola Konferencijske lige koji igraju Sarajevo i Aktobe.

Fudbaleri bordo tima su u prvom susretu, koji je igran u Kazahstanu, slavili rezultatom 1:0, a taj pogodak je bio remek-djelo Kjeremeha.

Utakmica se igra na stadion Asim Ferhatović Hase, a glavni arbitar je Zorbaj Kučuk iz Turske.

Sarajevo - Aktobe 2:3 (Gulijašvili 57', Oliveira 96' / Umaev 41', Tanzarikov 76', Džairo 93')

Penali:

4:3 - GOLLLL!!!! Pogađa Duraković. Sarajevo ide dalje.

3:3 - Kasim pogađa.

3:2 - Julardžija je uspio šutirati.

2:2 - Rockov ponovo brani! Samorodov je šutirao.

2:2 - Pogodio je i Oliveira. Imao je sreće i napadač Sarajeva.

1:2 - Rockov je bio na lopti, ali lopta mu prolazi ispod ruke. Pogodio je Džairo.

1:1 - Pogađa Mehmedović.

0:1 - Pogađa Tanzarikov.

0:0 - Anđušić šalje loptu visoko preko gola.

0:0 - Rockov brani penal Romeru!

FT - Gotovo je! Penali će odlučivati ko prolazi u narednu fazu.

120' - Igrat će se još dvije minute na Koševu.

115' - Oliveira je ponovo krenuo u dribling, ali mu opet bježi lopta.

112' - Velika šansa za Sarajevo! Oliveira je utrčao u šesnaesterac i, umjesto da doda, krenuo je da petlja. Veoma loš potez Brazilca.

111' - Dobar pokušaj Solde nakon ubačaja Durakovića iz kornera. Lopta odlazi pored gola.

106' - Počeo drugi produžetak.

HT - Gotov je prvi produžetak.

105+1' - Crveni karton za Sarajevo! Dobio je drugi žuti karton Đuričković, te će kapiten Sarajeva ranije u svlačionicu.

105' - Još minuta nadoknade.

103' - Kjeremeh je nezaustavljiv za defanzivce. Sreća je pogledala Aktobe. Defanzivac Kiki je krenuo izbaciti loptu, ali je ona zamalo završila u njegovom golu. Ipak, pogodila je golmana kazahstanskog tima, koji je spriječio autogol.

98' - Velika šansa za Sarajevo! Kakav trk Kjeremeha, pobjegao je svojim čuvarima, dodao do Oliveire, ali udarac Brazilca ide pored gola.

96' - GOLLLL!!! Sarajevo dolazi do poravnanja u dvomeču. Loše je reagirao golman Aktobea nakon jednog ubačaja poslije slobodnog udarca, a Oliveira se tada snalazi i šalje loptu u mrežu.

94' - GOL! Šok na Koševu. Džairo je sjajno uštopao loptu i šutirao tik ispod prečke za preokret Aktobea. Ovaj rezultat ih vodi u 2. pretkolo.

92' - Nova šansa za Sarajevo. Duraković je ubacio s lijeve strane, ali je Kjeremeh slabo šutirao glavom.

91' - Počeli produžeci!

FT - Gotovo je, idemo u produžetke.

90+7' - Prečka spašava Aktobe! Oliveira je šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa prečku.

90+6' - Faul za Sarajevo na 20-ak metara! Posljednja prilika na meču. Ko će preuzeti odgovornost?

90+4' - Dobar pokušaj Anđušića, ali odlazi lopta pored gola.

90' - Još pet minuta sudijske nadoknade na Koševu.

84' - Velika šansa za Sarajevo! Jović je poslao loptu iz auta Oliveiri, on je propustio za Kjeremeha, a napadač Sarajeva nakon dobrog prodora šutira daleko od gola.

79' - Đuričković dobiva žuti karton zbog prigovora, nakon očite igre rukom napadača Aktobea koju turski sudija nije svirao.

76' - GOL! Aktobe ponovo anulira prednost u ovom dvomeču. Loša reakcija odbrane Sarajeva nakon kornera, a na tu loptu naletio je Tanzarikov i zakucao je u mrežu.

74' - Nezogdan pokušaj Samorodova, odskočila je lopta ispred Rockova, koji se jedva snašao i spriječio pogodak.

73' - Indirekt za Aktobe! Proklizao je Rockov, te rukom dirao van šesnaesterca i dobio je žuti karton golman Sarajeva.

71' - Čataković se povrijedio i mijenja ga Oliveira.

70' - Umirila se igra na Koševu.

66' - Besmertni i Džajro su ušli umjesto Dumbuje i Umaeva.

65' - Ponovo je Gulijašvili promiješao odbranu Aktobea, ali njegov pokušaj golman Šacki prebacuje preko prečke.

62' - Trener Aktobea je izvršio izmjenu. Izašao je Sevaljos, a ušao Kenesov.

60'-  Sarajevo ima prednost od jednog gola, uprkos neriješenom rezultat u ovoj utakmici. Pola sata im treba do 2. pretkola.

58' - Izašao je Đorđević, a ušao Anđušić u redovima Sarajeva.

57' - GOLLLL!!!!! Gulijašvili je sjajno pogodio poslije solo prodora. Usijekao je s lijeve strane, a onda pogodio pravim projektilom. Nije golman Aktobea imao šanse.

55' - Aktobe konkretniji u prvih deset minuta nastavka.

52' - Žuti karton za Đorđevića. Povukao je s leđa rivala.

49' - Samorodov je bio sebičan nakon što je lijepo prošao po lijevoj strani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+3' - Kjeremeh je pogodio, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

45' - Igrat će se još tri minute.

44' - Umaev, strijelac gola, dobio je žuti karton nakon što je faulirao Bubanju s leđa.

41'- GOL! Aktobe je iz prve prilike došao do gola. Prvi put da je pukla odbrana Sarajeva i odmah gol. Dumbuja je prošao po desnoj strani u poslao povratnu na 11 metara, odakle je Umaev pogodio.

37 ' - Gulijašvili je oboren u šesnaestercu! Ipak, sudija iz Turske odmahuje rukama, što je izazvalo žestoke reakcije. Na ponovoljenom snimku se vidi da je došlo do kontakta.

35' - Velika šansa za Sarajevo! Nova prilika za Kjeremeha. Ponovo su dugom loptom pronašli brzonogog napadača, koji je pobjegao dva defanzivca, ali se ponovo na pravom mjestu našao golman Aktobea.

33' - Opustili su se igrači Aktobea i počeli prijetiti.

25' - Dobio je žuti karton Sevaljos, nakon što se okliznuo i izgubio loptu. Zaustavio je Čatakovića. Gulijašvili je šutirao iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

20' - Sarajevo je odmah zaprijetilo na drugoj strani, ali Kjeremehovo dodavanje ne stiže do Čatakovića.

18' - Opasan pokušaj Tanzarikova izvan šesnaesterca, ali odlazi pored gola.

16' - Dobra akcija Sarajeva, ubacio se lijepo Beganović, ali nije najbolje šutirao.

14' - Sudar glavama Kjeremeha i Samorodova. Mala pauza, ali je ubrzo nastavljena utakmica.

13' - Velika šansa za Sarajevo! Oslobodio se jednog čuvara Kjeremeh, okrenuo, protrčao, a onda šutirao sa 20 metara. Međutim, brani Šacki i bit će korner za bordo tim.

8' - Sarajevo je bolje na početku susreta.

1' - Velika šansa za Sarajevo! Čataković je sjajno istrčao i šutirao, te pogodio stativu. Gulijašvili je loše reagirao i promašio loptu.

1' - Počeo meč na Koševu!

20:20 - Na stadionu se očekuje više od 20.000 gledatelja, što znači da je spreman "pakao" za igrače Aktobea.