Vrhunski posao bh. stručnjaka: Od kluba koji se borio za opstanak ih doveo do historijskog uspjeha

Belgijski klub sada očekuje dvomeč s norveškim Moldeom

Muslić: Fantastičan posao. Cercle Brugge

1.8.2024

Fudbaleri Serkl Briža pobijedili su škotski Kilmanork rezultatom 1:0 u revanš susretu 2. pretkola Evropske lige, te se s ukupnih 2:1 plasirali u narednu rundu.

Belgijski klub s klupe predvodi bosanskohercegovački stručnjak Miron Muslić, koji je napravio čudo u ovom "manjem" od dva kluba iz Briža.

Kada je 19. septembra 2022. godine došao na klupu ovog kluba, ekipa je bila u katastrofalnom stanju, a za samo dvije sezone uspio ih je dovesti do kvalifikacija za evropska takmičenja, a sada i tek drugi put da su u svojoj historiji prošli jedno kolo kvalifikacija u Evropi.

Ključni trenutak desio se u 21. minuti kada je Tibo Somers (Thibo) matirao protivničkog golmana. Imali su šansu i za veću prednost, ali je Kevin Denki (Denkey) u 62. minuti promašio jedanaesterac.

Belgijski klub sada očekuje dvomeč s norveškim Moldeom, a ovo će biti još jedna prilika za 41-godišnjeg stručnjaka rođenog u Bihaću da pokaže da će biti jedan od trenera koje treba pratiti u budućnosti.