Tok utakmice / Željezničar - Široki Brijeg 0:1

Glavni sudija utakmice je Luka Bilbija iz Prijedora

S večerašnje utakmice - Avaz
Boljević - Avaz
Štilić i Cocalić: Oprostili se od Željezničara - Avaz

3.8.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola Wwin lige BiH između Željezničara i Širokog Brijega.

Željezničar - Široki Brijeg 0:1 (Ćavar 13')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

83' - Sve manje vremena za Željezničar.

76' - Dvostruka izmjena kod domaćih. Karić i Zubanović su zamijenili Al Džabera i Krpića.

72' - Stativa! Ćavar je šutirao iskosa i pogodio okvir gola, malo sreće za Željezničar.

Velika šansa za Široki! Ćavar je iskosa pogodio stativu, mogao je sada riješiti utakmicu.

61' - Sjajna odbrana Tomića! Cavnić je šutirao nakon prekida, ali golman Širokog spašava loptu ispod prečke.

59' - Najbolja šansa za Željezničar! Hiroš je majstorski uposlio Krpića koji slabo šutira iz odlične pozicije i odbranio je to Tomić.

56' - Novi žuti karton na ovoj utakmici, zaradio ga je Hiroš kod domaćih.

53' - Bagarić je drugi fudbaler gostiju upisan u bilježnicu sudije Bilbije.

50' - Velika šansa za Široki Brijeg! Ćavar je bio u prilici, ali nije uspio pospremiti loptu u mrežu, kao što je to uradio u 13. minuti.

46' - Dvostruka izmjena kod domaćih. Cvetanovski i Radovac su zamijenili Vukoju i Đorića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Četiri minute nadoknade.

40' - Senić je zaprijetio golu Željezničara nakon prekida, ali nije bio precizan.

38' - Napadaju domaći, žele doći do izjednačenja.

33' - Kožulj je požutio u gostujućem timu.

30' - Odlična šansa za Željezničar! Al Džaber je šutirao s 16 metara, ali odbranio je to Tomić iz samih rašlji.

25' - Prvi korner za goste sada. Jelavić je pobjegao svom čuvaru, na kraju Galić reaguje.

24' - Novi korner za Željezničar. Al Džaber je šutirao, a lopta od Zlomislića ide van granica terena. Treći ubačaj iz ugla za domaće.

15' - Gledao se VAR, na kraju je pogodak Ćavara priznat i Širokobriježani vode.

13' - GOOOOOL! Široki Brijeg dolazi do vodstva, pogodio je Marijan Ćavar. Sjajno ga je uposlio Ćorić.

6' - Imao je Željezničar i korner, ali se Cavnić nije dobro snašao pred protivničkim golom.

5' - Evo prvog uzbuđenja. Hiroš je opasno zaprijetio, ali odbranio je Tomić.

1' - Počela je utakmica!

20:58 - Prije utakmice su uručeni dresovi Semiru Štiliću i Edinu Cocaliću koji su se oprostili od Željezničara.

Štilić je odigrao 179 utakmica za "Plave", a Cocalić jednu manje.

Štilić i Cocalić: Oprostili se od Željezničara. Screenshot

20:55 - Sjajna atmosfera na stadionu uoči utakmice. Navijači Željezničara uglas pjevaju "Grbavicu".

Očekuje se da će fudbaleri Željezničara imati veliku podršku svojih navijača koji su jučer posjetili posljednji trening uoči ove utakmice.

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri Denis Ćorić i Toni Karačić.

Željezničar: Muftić, Cavnić, Karamarko, Šabić, Galić, Đorić, Al Džaber, Vukoja, Hiroš, Boljević i Krpić.

Široki Brijeg: T.A.Tomić, Senić, Ćorić, Zlomislić, Činedu, Kožulj, Bagarić, Taraba, Musa, Jelavić i Ćavar.

Glavni sudija utakmice je Luka Bilbija iz Prijedora, a asistiraju mu Sreten Udovičić i Senad Ibrišimbegović. U VAR sobi je Ermin Sivac uz Amera Macića.

Podsjetimo, ranije je odigran prvi meč nove sezone Wwin lige Bosne i Hercegovine, a Radnik iz Bijeljine je kao gost savladao GOŠK rezultatom 1:0.