ENGLESKA PREMIJER LIGA

Liverpul slavio kod povratnika u elitu, Salah nastavio nestvaran niz

Vidjeli smo dva različita izdanja "Redsa" po poluvremenima na debiju novog trenera Arnea Slota

Slavlje igrača Liverpula. Platforma X

17.8.2024

Fudbaleri Liverpula trijumfalno su otvorili takmičenje u novoj sezoni Premijer lige. "Redsi" su kao gosti savladali povratnika u elitni rang, tim Ipsviča rezultatom 2:0.

Vidjeli smo dva različita izdanja Liverpula po poluvremenima. U prvom je bilo mnogo nervoze na zvaničnom debiju novog trenera Arnea Slota.

Ipsvič je imao nekoliko izglednih prilika da ugrozi "Redse", koji su na odmor otišli s "nulom", a onda je tim s Enfilda spustio ručnu, prebacio u brzinu više.

U drugom dijelu Liverpul je mnogo bolje zaigrao, a nagrada za to stigla je u 60. minuti kada je Diogo Žota (Jota) iskoristio asistenciju Mohameda Salaha i pogodio za 1:0.

Mohamed Salah nikad nije ostao bez gola ili asistencije na otvaranju sezone u Premijer ligi - u Engleskoj je od 2017. godine, a ovog puta je upisao i jedno i drugo.

Samo pet minuta nakon asistencije, Salah se i sam upisao u listu strijelaca. Ovo mu je bio deveti gol na otvaranju sezone u Engleskoj, a ukupno je učestvovao u najviše golova u prvim kolima (14).

Podsjetimo, jučer je Mančester junajted na svom Old Trafordu savladao Fulam (1:0).