Pravdu na ovoj utakmici dijeli Ermin Sivac, sudija iz Zenice

Čataković - Avaz
Sarajevo - Avaz
+2

19.8.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i GOŠK-a.

Sarajevo ovaj duel dočekuje s maksimalnim učinkom iz prva dva susreta, dok je GOŠK na Koševo stigao s novim trenerom - Danijel Pranjić naslijedio je Admira Adžema.

Sarajevo - GOŠK 3:1 (Oliveira 41', Gulijašvili 45+4'. Čataković 70' / Lagumdžija 71')

FT - Kraj utakmice!

90' - Dvije minute nadoknade.

85' - Turkeš je pokušao doći do prvog gola u bordo dresu, ali Karić je odbranio.

73' - Veliko pojačanje Sarajeva dobiva priliku za debi, Aldin Turkeš je na terenu.

71' - GOOOOOOOOOOOL! Zaplivao je Rockov u prazno nakon kornera Ikića s desne strane, a to koristi Lagumdžija i smanjuje zaostatak GOŠK-a.

70' - GOOOOOOOOOOOL! Čataković je sada uspio savladati Karića i povisiti na 3:0!

64' - Nova šansa za Sarajevo! Čataković je šutirao glavom, a Karić izvrsno brani. U nastavku akcije Oliveira je pogodio stativu.

59' - Gogić je požutio kod gostiju.

53' - Kratki prekid utakmice zbog bakljade domaćih i dima koju je ona prouzrokovala.

49' - Ponovo okvir gola! Oliveira je sada pokušao, a Kariću je sada saveznik bila prečka.

47' - Šansa za Sarajevo! Đorđević je šutirao s nekih desetak metara, a Karić brani uz pomoć stative.

46' - Po izmjena na obje strane. Anđušić je zamijenio Kjeremeha kod domaćih, a Novaković je ustupio mjesto Milićeviću u gostujućem sastavu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme s malim zakašnjenjem. Naime, pojavio se problem s mrežom na jednom od golova.

Dio mreže je pukao, ali je sve brzo sređeno i utakmica se mogla nastaviti.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+4' - GOOOOOOOOL! Gulijašvili je udvostručio prednost bordo tima. Čataković je šutirao, Karić odbio do Gruzijca koji dolazi do svog četvrtog pogotka ove sezone.

45' - Četiri minute nadoknade.

44' - Šansa za domaće! Đorđević je imao mnogo prostora, pokušao je to kazniti, ali Karić brani vrhovima prstiju.

41' - GOOOOOOOOOOL! Renan Oliveira pogađa za vodstvo Sarajeva i trči u zagrljaj stručnog štaba bordo ekipe. Mnogo mu je značio ovaj gol, prvi u ovoj sezoni.

35' - Prilika za Oliveiru! Izbio je Brazilac "oči u oči" s golmanom gostiju, ali nije uspio savladati Karića.

Trenutak kada je isključen Sipović. Screenshot

30' - Crveni karton! Bio je neoprezan Sipović i zbog oštrog starta nad Oliveirom ranije završava ovaj meč.

28' - Gledat će se VAR zbog potencijalnog crvenog kartona za Sipovića.

27' - Defanzivac GOŠK-a Sipović je prvi fudbaler s javnom opomenom večeras.

16' - Prvi ozbiljan pokušaj Sarajeva! Pokuša je Beganović nakon čijeg šuta lopta ide tik pored gola mladog Karića.

15' - Bio je ovo opasan napad gostiju! Soldo je u posljednji trenutak reagovao i presjekao pas za Ikića koji je čekao loptu u mat-poziciji.

13' - Sarajevo večeras ima posebnu podršku s tribina. Legendarni Predrag Pašić prati duel protiv GOŠK-a.

8' - Oliveira je pokušao zaprijetiti iz slobodnog udarca, međutim nije uspio prebaciti živi zid.

3' - GOŠK je izveo prvi korner na večerašnjoj utakmici, ali bez opasnosti po gol domaćih.

2' - Na početku utakmice Horde zla su odale počast Dženanu Uščupliću velikom parolom "Vojnik kluba Dženo".

1' - Počela je utakmica!

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri, a veliko pojačanje bordo tima Aldin Turkeš priliku će čekati s klupe za rezerve.

Sarajevo: Rockov, Čataković, Renan, Kjeremeh, Jović, Guliashvilli, Beganović, Đorđević, Soldo, Bubanja i Čelik.

GOŠK: Karić, Lagumdžija, Šuta, Avrić, Kaćunko, Novaković, Sipović, Mandić, Ikić, Ćubel i Gogić.

Pravdu na ovoj utakmiciti dijelit će Ermin Sivac iz Zenice, a pomoćnici su mu Arnel Novalić iz Doboja i Ivo Maglica iz Livna. Četvrti sudija je Danijel Perić iz Bijeljine.