Čelzi pobijedio Stevanovićev Servete: Višća najbolji kod Trabzona, veliki trijumf Muslićevog Serkl Briža

Nihad Mujakić je s Partizanom izgubio na domaćem terenu od Genta

Stevanović: Igrao do 61. minute. Platforma X

22.8.2024

Širom Evrope igrane su prve utakmice plej-ofa Evropa i Konferencijske lige.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, tim Borca ostvario je odličan rezultat na gostovanju kod mađarskog Ferencvaroša uoči revanša u Banjoj Luci (0:0).

Istim rezultatom završen je i meč u Švicarskoj između Sent Galena i Trabzonspora našeg Edina Višće u sklopu plej-ofa Konferencijske lige. Bivši reprezentativac BiH je bio najbolje ocijenjeni igrač prema specijaliziranom sajtu "Sofascore".

Turski tim će u revanšu pred svojom publikom juriti pobjedu i plasman u grupnu fazu Konferencijske lige.

Učinak Višće na meču sa Sent Galenom. Sofascore za Dnevni avaz

Učinak Edina Višće na meču sa Sent Galenom.

U plej-ofu Konferencijske lige igrao je i Miroslav Stevanović, ali je njegov Servete poražen kod Čelzija rezultatom 2:0.

Golove za Plavce dali su Kristofer Enkunku (Christopher Nkunku) u 50. s penala i Noni Madueke u 76. minuti susreta.

Stevanović je igrao do 61. minute na utakmici koju je obilježio i nestvaran promašaj Čelzijevog Marka Gijua (Marc Guiu).

Mnogo više uspjeha imao je drugi predstavnik Bosne i Hercegovine, sjajni trener Miron Muslić.

Njegov Serkl Briž je kao gost deklasirao Vislu Krakov rezultatom 6:1 i već u prvom meču napravio veliki posao ka plasmanu u grupnu fazu.

Nihad Mujakić je s Partizanom izgubio na domaćem terenu od Genta (0:1).

Stjepan Radeljić je s klupe za rezerve ispratio remi svoje Rijeke i ljubljanske Olimpije (1:1), također u plej-ofu Konferencijske lige.