Široki uvjerljiv protiv Igmana u gostima

NK Široki Brijeg. Facebook

FENA

23.8.2024

U četvrtom kolu Wwin BiH fudbalske lige u Konjicu su se u petak sastali fudbaleri domaćeg Igmana i Širokog Brijega, a gostujuća ekipa uvjerljivo je slavila rezultatom 0:3.

Široki je u 41. minuti došao do vodstva prekrasnim golom Filipa Tarabe koji je uputio odličan udarac s nekih tridesetak metara. Tim rezultatom se ujedno otišlo na poluvrijeme.

U drugom djelu nije se moralo dugo čekati na uzbuđenja te je pogotkom Domagoja Jelavića Široki udvostručio prednost.

U 65. minuti Stipe Vučur pogađa za konačnih 3:0 i trijumf Širokog u Konjicu.

Široki se ovom pobjedom popeo na treće mjesto koje drže sa sedam bodova, dok je izgubio sve tri utakmice koje je igrao u novoj sezoni te se tako nalazi na desetom mjestu bez bodova.

Ostale utakmice igrat će se u subotu i ponedjeljak, jer su dvije utakmice, derbi Zrinjskog i Sarajeva, te gostovanje Borca kod Sloge, odgođene.