Nova sezona, stari običaji: Bajer Leverkuzen do pobjede u 11. minuti nadoknade

S večerašnje utakmice. Platforma X

23.8.2024

Aktuelni prvaci Njemačke, fudbaleri Bajer Leverkuzena trijumfalno su započeli novu sezonu.

Popularni "Apotekari" su na otvaranju sezone kao gosti bili bolji od Borusije Menhengladbah, a pobjedonosni gol je bio njihov specijalitet otkad je trener Ćabi Alonso (Xabi) - dat je duboko u sudijskoj nadoknadi.

Bajer je poveo u 12. minuti kada je sjajno pogodio Granit Džaka (Xhaka). Bila je to prava bomba švicarskog reprezentativca koji nije slavio pogodak iz poštovanja prema bivšem klubu.

Na 2:0 povisio je Florijan Virc (Wirtz) u 38. minuti, pa se činilo da Bajer neće imati problema na startu sezone u kojoj brani titulu.

Ipak, Niko Elvedi (Nico) je vratio Borusiju u život u 59., a onda je Tim Kleindienst u 85. donio izjednačenje svom timu.

Međutim, Bajer ne bi bio Bajer da nije dao gol duboko u sudijskoj nadoknadi, nešto na što nas je navikao prošle sezone.

Virc je imao penal u 11. minuti nadoknade. Nije pogodio iz prvog pokušaja, ali je odbitak iskoristio i "Apotekari" će kući pjevajući s punim plijenom.