LA LIGA

Jedva ga registrovali, ali se odužio: Olmo pogodio na debiju za pobjedu Barcelone

Katalonci su uspjeli slaviti nakon preokreta, a za to mogu biti zahvalni konekciji iz španske reprezentacije

Olmo: Pogodio za pobjedu. AP

27.8.2024

Fudbaleri Barcelone su nakon preokreta savladali Rajo Valjekano rezultatom 2:1 u okviru 3. kola španske La Lige.

Utakmicu je obilježio debi "desetke" španske reprezentacije Danija Olma. Katalonci su imali mnogo problema pri registraciji Olma, ali im se on odmah na debiju i odužio.

Ipak, prije toga je došao gol Unaija Lopeza koji je Ter Štegena (Stegen) matirao već u devetoj minuti. Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 60. minute.

Nakon sat vremena igre, Pedri je uspio poravnati nakon asistencije Rafinje (Raphinha). Samo 11 minuta kasnije, pogodio je Levandovski (Lewandowski) za, činilo se, preokret, ali njegov gol je poništio VAR.

I kad je utakmica ušla u mirniji ritam, prvenstveno zbog konstantnog branjenja igrača Raja, proradila je konekcija iz španske reprezentacije.

Jamal (Yamal) je nakon opsjedanja gola Raja, koje je trajalo nekoliko minuta, pronašao Olma, koji je ostao sam u šesnaestercu i onda preciznim udarcem pogodio mrežu za erupciju slavlja. Gol pogledajte OVDJE!

Barcelona je nakon tri kola na prvom mjestu sa 9 bodova, dva više od drugoplasiranog Viljareala.