Čudesni Haland predvodio Siti do nove pobjede, srušio je i rekord Edina Džeke

Norvežanin je pogađao mrežu "Čekičara" u 10., 30. i 83. minuti

Haland: Nezaustavljiv je. Platforma X

31.8.2024

Čudesni Erling Haland (Haaland) predvodio je Mančester siti do pobjede na gostovanju kod Vest Hema u 3. kolu engleske Premijer lige (3:1).

Haland je postigao het-trik i oborio zanimljiv rekord kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine Edina Džeke. Norvežanin je pogađao u 10., 30. i 83. minuti.

S ova tri pogotka došao je do cifre od sedam golova na tri prve utakmice.

Postao je prvi igrač kojem je to pošlo za rukom, a dosadašnji rekord držao je Džeko koji je u sezoni 2011/12 dao šest golova.

Edin je te sezone dao gol Svonsiju (4:0), Boltonu (3:2) i onda četiri Totenhemu (5:1).

Inače, Vest Hem je protiv Mančester sitija došao do gola u 19. minuti kada je nespretno reagovao Ruben Diaš i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Siti je ovom pobjedom došao do prvog mjesta s devet bodova, a prate ga Brajton i Arsenal sa po sedam, te Liverpul koji ima tri boda, ali i utakmicu manje.