KOMITET ZA TAKMIČENJE

Savez odlučio: Utakmica Zrinjski - Posušje zbog kršenja pravila registrovana službenim rezultatom

Sporna situacija zabilježena je u 56. minuti

S utakmice 5. kola Wwin lige BiH. HŠK Posušje

prije 4 dana

Komitet za takmičenje Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine odlučio je registrovati utakmicu 5. kola Wwin lige BiH između Zrinjskog i Posušja službenim rezultatom 3:0 u korist Mostaraca.

Kako je saopćeno, odluka da se utakmica registruje službenim rezultatom donesena je jednoglasno.

Podsjetimo, Zrinjski je u tom meču prekinuo seriju Posušja koji je imao četiri meča bez poraza (1:0), a gosti s Mokrog Doca napravili su propust.

Sporna situacija zabilježena je u 56. minuti. Naime, nakon što je Vinko Rozić izašao iz igre, Posušje je tri minute igrao bez U-21 igrača, što je protiv pravila. Tek u 59. minuti u igru je uveden Leandro Petrović. Tako je prekršeno U-21 pravilo.