HNL

Hajduk srušio Dinamo usred Zagreba i preuzeo vrh tabele: Splićani slave Marka Livaju

Hajduk: Na vrhu tabele. PIXSELL

prije 4 dana

Fudbaleri Hajduka su u 6. kolu HNL-a srušili Dinamo na Maksimiru rezultatom 1:0, te tako preuzeli vrh tabele HNL-a.

Ovo je, inače, bio prvi ovosezonski proaz za "Modre", pa će tako Splićani imati bod više nakon šest odigranih kola.

Ključni događaj se dogodio u 70. minuti kada je Marko Livaja, najbolji igrač "Bilih", pogodio na asistenciju Prpića. Imao je on još nekoliko opasnih šansi, ali ih nije uspio pretvoriti u gol.

Najveću priliku za Dinamo na susretu je imao Sandro Kulenović, ali je šut završio pored gola.

Utakmica je bila produžena čak 13 minuta, a Splićani su ostali u četvrtoj minuti nadoknade s igračem manje nakon crvenog za Diala, ali Zagrepčani nisu uspjeli izjednačiti i osvojiti barem bod u najvećem hrvatskom derbiju.

Nakon ovog kola, Hajduk je prvoplasirani s 14 osvojenih bodova, dok je Dinamo drugi s bodom manje.