Košmarna noć Krunića i poraz Zvezde u Beogradu, Bajer razbio Fejnord

U porazu Zvezde bh. reprezentativac Rade Krunić je odigrao 82 minute

S večerašnjih utakmica. AP

prije 4 sata 35 minuta

Odigrane su prve utakmice večerašnjeg programa 1. kola Lige prvaka, a do gostujućih pobjeda su došli Benfika i Bajer Leverkuzen.

Benfika je slavila na gostovanju kod Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 2:1, dok je Bajer deklasirao Fejnord usred Roterdama (4:0).

Portugalski tim je protiv prvaka Srbije u prednost došao u 9. minuti kada je asistenciju Aleksandera Baha (Alexander) pogodio Kerem Akturkoglu.

Bila je to noć turskih fudbalera jer je Orkun Kokču (Kokcu) 20 minuta kasnije postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Beograđani su uspjeli postići utješni gol u 86. kada je pogodio Milson.

U porazu Zvezde bh. reprezentativac Rade Krunić je odigrao 82 minute.

Kada je riječ o drugom duelu, tamo je prvak Njemačke sav posao završio za poluvrijeme. Florijan Virc (Wirtz) je načeo Fejnord u 5. minuti.

Fejnord je došao do gola preko Zerukija (Zerrouki), ali je on poništen i tu je bio početak kraja za Nizozemce.

Na 2:0 povisio je Alehandro Grimaldo (Alejandro), a šest minuta kasnije novi gol dao je Virc. Konačnih 4:0 autogolom je postavio Timon Velenrojter (Wellenreuther).

Rezultat i strijelci:

Crvena zvezda - Benfika 1:2 (Milson 86' / Akturkoglu 9', Kokču 29')

Fejnord - Bajer Leverkuzen 0:4 (Virc 5', 36', Grimaldo 30', Velenrojter autogol 45')