WWIN LIGA BIH

Zrinjski slavio u kišovitom mostarskom derbiju i izbio na vrh tabele

Utakmicu, koja se igrala na stadionu Rođeni, obilježile su velike padavine koje su u mnogočemu i onemogućile igračima oba tima da razviju neku igru

Slavlje igrača Zrinjskog. HŠK Zrinjski

prije 5 sati 46 minuta

Fudbaleri Zrinjskog su pobijedili Velež rezultatom 1:0 u derbiju 9. kola Wwin lige BiH, te su tako preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Utakmicu, koja se igrala na stadionu Rođeni, obilježile su velike padavine koje su u mnogočemu i onemogućile igračima oba tima da razviju neku spektakularnu igru.

Na kraju, nije viđeno mnogo. Rijetku pravu priliku je Zrinjski iskoristio i to je napravilo jedinu razliku na ovom susretu.

Ona je došla u 33. minuti kada je u prvoj ozbiljnijoj akciji glavom šutirao Mulahusejnović. Lopta je nakon udarca pogodila stativu i golmana Hadžikića te tako ušla u gol „Rođenih“.

Imali su „Plemići“ priliku nekoliko minuta kasnije i poduplati prednost, ali tada se golman Hadžikić ispriječio ispred Topića i zaustavio ofanzivca Zrinjskog.

S druge strane, Velež se nije mogao pohvaliti velikim prilikama. U drugom dijelu su bili bolji rival, ali vremenske prilike nisu olakšale posao niti jednoj ekipi.

Zrinjski je nakon ovog susreta prvoplasirani sa 19 bodova, dok je Velež osmi sa devet bodova, isto koliko imaju Sloga i Široki Brijeg.

90+1' - Dobra prilika za Zrinjski, ali bez promjene rezultata.

90'- Još tri minute će se igrati u Mostaru.

85' - Uzbuđenje pred golom Zrinjskog! Oreč je šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

80' - Ušli smo u finalnih deset minuta. Hoće li Rođeni krenuti na sve ili ništa.

74' - Može se odati počast mnogim igračima. Truda i zalaganja ne nedostaje, ali prilika jednostavno nema. Teren je natopljen vodom i igra praktično nije moguća.

65' - Rođeni su nešto bolji rival, ali je činjenica da kiša pravi velike probleme i da ne mogu razviti igru ni na jednoj strani, što trenutno više odgovara "Plemićima".

60' - Bez pravih prilika u drugom dijelu susreta.

55' - Domaći kontrolišu utakmicu u prethodnom periodu, ali bez pravih prilika i ne mogu biti zadovoljni. Za to su najviše krivi veoma loši vremenski uslovi u Mostaru.

48' - Halilović je prvi zaprijetio iz redova Veleža, ali nije to bilo previše opasno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Poluvrijeme u Mostaru.

44' - Nova opasna šansa za Zrinjski! Topić šutira nakon kontre, ali golman Hadžikić brani i spašava svog rivala.

43' - Mnogo opasniji Zrinjski u posljednjih minutama.

39' - Malekinušić je glavom šutirao iz teške pozicije, ali bez opasnosti po golmana Veleža.

33' - GOLLL!!! Zrinjski dolazi u prednost! Mulahusejnović je šutirao, a golman Hadžikić nije imao sreće. Lopta se odbila od stativu i pogodila golmana te ušla u mrežu Rođenih.

25' - Bez pravih prilika u 25 minuta igre. Obje ekipe se "štede" zbog sve velikih padavina.

19' - Veoma dobar centaršut Topića, ali je Malekinušić zakasnio.

15' - Velež diktira tempo u posljednjim minutama.

10' - Prva prilika i za Rođene. Marić je intervenisao ispred Mlinarića.

5' - Kiša pravi probleme i jednim i drugim igračima u ovim trenucima.

3' - Prva prilika za Zrinjski. Pokušao je Savić s ivice kaznenog prostora, ali odlazi lopta pored gola.

1' - Počeo je mostarski derbi!

Velež: Hadžikić, Šturm, Hrkać, Mehremić, Oreč, Vehabović, Pršeš, Halilović, Milak, Jevtović i Mlinarić.

Zrinjski: Marić, Tičinović, Barišić, Mašić, Ćorluka, Savić, Surdanović, Ćavar, Topić, Malekinušić i Mulahusejnović.