LIGA PRVAKA

Inter demonstrirao silu protiv Zvezde, rapsodija Borusije Dortmund i Barcelone

"Nerazuri" očitali fudbalsku lekciju prvaku Srbije koji je skupo platio sve greške

S večerašnjih utakmica - Avaz
+1

prije 13 sati 15 minuta

Prve utakmice 2. kola Lige prvaka ponudile su mnogo uzbuđenja i pregršt golova.

Fudbaleri Intera su na svojoj Meaci razbili prvaka Srbije Crvenu zvezdu rezultatom 4:0, a pravi šou svojim navijačima priredili su igrači Borusije Dortmund i Barcelone koji su deklasirali Seltik sa 7:1, odnosno Jang Bojs sa 5:0.

Imali smo i dva derbija dana, a slavili su domaćini. Arsenal je na Emirejtsu bio bolji od PSG-a (2:0), dok je Bajer Leverkuzen minimalnim rezultatom trijumfovao protiv Milana (1:0).

No, idemo redom. Za Zvezdu su kola krenula nizbrdo u 11. minuti kada je Hakan Čalhanolu (Calhanoglu) postigao fantastičan gol iz slobodnjaka. Nesuđeni napadač Zvezde Marko Arnautović pogodio je u 59., a golove su dali i Lautaro Martinez u 71. i Mehdi Taremi u 81. minuti.

Nestvaran meč viđen je na Signal Iduna Parku u Dortmundu. Povela je Borusija u 7. minuti (Emre Džan iz penala), ali se Seltik vratio već u narednom napadu preko Daizena Maede. No, već u 11. Borusija je ponovo povela, a strijelac je bio jedan od junaka velike pobjede Karim Adejemi (Adeyemi).

Isti igrač je bio strijelac i u 29. i 42. minuti. U strijelce su se još upisali dva puta Serhi Girasi (Serhou Guirassy – 40' i 66') te jednom rezervista Feliks Nmeka (Felix Nmecha – 79').

Barcelona se očigledno oporavila od poraza protiv Osasune za vikend (1:4), pa je sav bijes iskalila na švicarskom Jang Bojsu (5:0). Dva gola dao je Robert Levandovski (Lewandowski – 8' i 51'), po jedan Rafinja (Raphinha – 34') i Inigo Martinez (37'), a dok je Mohamed Kamara (Camara) u 81. postigao autogol.

Svi rezultati i strijelci:

Inter - Crvena zvezda 4:0 (Čalhanolu 11', Arnautović 59', Martinez 72', Taremi penal 81')

Borusija Dortmund - Seltik 7:1 (Džan penal 8', Adejemi 11', 29', 42', Girasi penal 40', 67', Nmeka79'/ Maeda 9')

Barcelona - Jang Bojs 5:0 (Levandovski 8', 51', Rafinja 34', Martinez 38', Kamara autogol 83')

Arsenal - PSG 2:0 (Haverc 20', Parti 35')

Bajer Leverkuzen - Milan 1:0 (Bonifejs 51')

PSV - Sporting 1:1 (Skouten 15' / Braganka 84')

Slovan Bratislava - Mančester siti 0:4 (Gundoan 8', Foden 15', Haland 58', Mekati 74')

Ranije danas: Štutgart - Sparta Prag 1:1 i Salzburg - Brest 0:4.

Tok utakmica

FT - Kraj utakmica!

84' - GOL! Sporting se vraća u život, Braganka je strijelac za portugalski tim.

74' - GOL! Mekati je zamijenio Halanda i daje gol za Siti u Ligi prvaka.

72' - Lautaro Martinez pogađa, Inter vodi 3:0 protiv Zvezde!

67' - Borusija nastavlja da melje! Girasi pogađa za 6:1 protiv Seltika!

59' - GOL na Meaci! Zvezda prima jeftin gol, a strijelac je Arnautović koji se povezivao s beogradskim timom tokom ovog i prošlog ljeta.

58' - Haland se probudio! Norvežanin daje gol, Siti završava posao u Bratislavi.

51' - GOL i u Leverkuzenu! Bonifejsu je poništen jedan u prvom dijelu, ali sada ni VAR ne može spasiti Milan.

51' - Evo prvog gola u nastavku! Drugi pogodak Levandovskog, a četvrti Barcelone protiv Jang Bojsa.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

40' - Rapsodija Borusije Dortmund! Girasi je prvo u 40. pogodio za 4:1, a samo dvije minute kasnije Adejemi kompletira svoj het-trik.

38' - Barcelona razbija Jang Bojs! Martinez je odlično skočio nakon prekida i poslao loptu u mrežu.

35' - GOL! I Arsenal sada ima 2:0 protiv PSG-a. Parti se upisao u listu strijelaca.

34' - GOL! Barcelona je udvostručila prednost protiv Jang Bojsa, a strijelac je Rafinja.

29' - GOL! Ponovo se trese mreža Seltika u Dortmundu, drugi gol Adejemija, ukupno četvrti Borusije večeras.

21' - Nema gola! Poništen pogodak napadača Bajera Bonifejsa.

20' - GOL! Arsenal je poveo protiv PSG-a, a strijelac je sjajni Kai Haverc!

15' - Promjena rezultata i u Ajndhovenu! PSV vodi protiv Sportinga pogotkom Skutena.

15' - GOL! Foden pogađa za Siti u Bratislavi.

14' - Navijači Seltika ponovo istakli podršku Palestini uprkos brojnim kaznama.

Navijači Seltika podržali Palestinu. AP

11' - Šta se dešava u Dortmundu, Borusija ponovo vodi!

11' - Inter vodi protiv Zvezde! Čalhanolu je postigao fantastičan gol iz slobodnjaka! Pogodak pogledajte OVDJE.

9' - Ludnica u Dortmundu! Seltik se ekspresno vraća protiv Borusije Dortmund, strijelac je Maeda.

8' - Krenuli su golovi! Vode Barcelona, Mančester siti i Borusija Dortmund.

2' - Podsjetimo, ranije su odigrane dvije utakmice. Brest je kao gost deklasirao Salzburg s 4:0, dok su Štutgart i praška Sparta odigrali 1:1.

1' - Počele su utakmice.