LIGA PRVAKA

Dinamo na šokantan način ostao bez pobjede, senzacija Lila protiv Reala, poraz i Bajerna

Prvak Hrvatske je vodio do 90. minute, a onda je dosuđen penal za Francuze

Detalj s večerašnjih utakmica. Luka Stanzl / Pixsell

prije 11 sati 28 minuta

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 2. kolo Lige prvaka. Zagrebački Dinamo je bio na korak od velike pobjede protiv Monaka, ali su se Francuzi spasili i to pogotkom u 90. minuti s bijele tačke - 2:2 (Sučić 45+2', Baturina 66' / Salisu 74', Zakarija penal 90').

Šta tek reći za Aston Vilu i Lil. Engleski tim je na svom terenu bio bolji od Bajern Minhena rezultatom 1:0 (Duran 79'), dok je Lil srušio aktuelnog prvaka Evrope Real Madrid s 1:0 (David penal 45+2').

Liverpul je očekivano trijumfirao protiv Bolonje rezultatom 2:0 (Mekalister 11', Salah 75'). Suprotno ovoj utakmici, u Lisabonu je Benfika deklasirala Atletiko Madrid i to rezultatom koji niko nije mogao očekivati – 4:0 (Akturkoglu 13', Di Marija penal 52', Bah 75', Kokču 84').

Tokom dana su zaigrala dva bh. reprezentativca. Sead Kolašinac je s Atalantom slavio protiv Šahtara (3:0) uz asistenciju, dok je Jusuf Gazibegović sa svojim Šturmom izgubio od Klub Briža (0:1).

Svi rezultati jučer odigranih utakmica i strijelci:

Aston Vila - Bajern 1:0 (Duran 79')

Benfika - Atletiko Madrid 4:0 (Akturkoglu 13', Di Marija penal 52', Bah 75', Kokču penal 84')

Dinamo Zagreb - Monako 2:2 (Sučić 45+2', Baturina 66' / Salisu 75', Zakaria penal 90')

Lil - Real Madrid 1:0 (David penal 45+2')

Liverpul - Bolonja 2:0 (Mekalister 11', Salah 75')

Lajpcig - Juventus 2:3 (Šeško 31', penal 64'/ Vlahović 50', 69', Konseisao 82')

Šturm - Klub Briž 0:1 (Coliz 24')

FT - Kraj!

90' - Šok u Zagrebu! Zakarija pogađa iz penala za 2:2!

79' - Novi golovi! Salisu je smanjio zaostatak Monaka na Maksimiru, a Duran je doveo Aston Vilu u vodstvo protiv Bajerna.

69' - GOL! U Lajpcigu gledamo duel Šeško protiv Vlahovića, po dva gola obojice, sada je 2:2!

66' - GOOOOOOL! Dinamo je udvostručio prednost protiv Monaka, sada je Baturina pogodio!

64' - GOL! Lajpcig ponovo vodi i ponovo je isti strijelac - Benjamin Šeško koji je ovog puta bio precizan s bijele tačke.

52' - GOL! Anhel Di Marija pogađa s bijele tačke i udvostručuje prednost Benfike protiv Atletiko Madrida.

50' - Evo prvog gola u nastavku! Poravnanje na meču Lajpcig - Juventus donio je sjajni Dušan Vlahović.

46' - Idemo u drugo poluvrijeme utakmica.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - GOL! Dinamo vodi! Petar Sučić je u nadoknadi poentirao u samoj završnici prvog dijela!

45+2' - GOL! Lil vodi protiv prvaka Evrope! Džonatan Dejvid je pogodio iz penala protiv Reala!

31' - GOL! Benjamin Šeško je sjajnu formu potvrdio i protiv Juventusa.

24' - Pogodak i u Gracu! Coliz je doveo Klub Briž u vodstvo protiv Šturma.

13' - GOL! Novi pogodak na večerašnjim susretima djelo je Akturkoglua. Fantastični turski ofanzivac doveo je Benfiku u vodstvo protiv Atletiko Madrida!

11' - GOL! Evo prvog pogotka na večerašnjim susretima, Mekalister je doveo Liverpul u vodstvo!

6' - Katastrofa za Juventus! Bremer se povrijedio i već sada je morao da napusti teren.

5' - Od prve minute je na terenu jedan reprezentativac Bosne i Hercegovine. Riječ je o Jusufu Gazibegoviću koji igra za svoj Šturm protiv Klub Briža.

1' - Počele su utakmice!

20:50 - Odigrane su prve dvije utakmice današnjeg programa, a uspješniji su bili gosti:

Šahtar - Atalanta 0:3

Đirona - Fejnord 2:3

20:30 - Kompletan raspored za danas.