Rukometaši Srbije nakon prave drame ostali bez plasmana na Svjetsko prvenstvo

Drama u završnici. Screenshot / Platforma X

Di. R.

12.5.2024

Rukometna reprezentacija Srbije je u revanš utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo pobijedila Španiju rezultatom 25:22.

Ta pobjeda im nije bila dovoljna da odu na SP zbog poraza u prvom meču rezultatom 32:28.

Na samom kraju utakmice viđena je prava drama kada je u 59. minuti Dujšebajev (Dujshebaev) dobio dvije minute isključenja. Vanja Ilić je odmah pogodio za 25:22, ali Kos je šutirao na samom kraju utakmice i nije pogodio, pa je Španija ostvarila plasman na Svjetsko prvenstvo.

Najbolji pojedinci u redovima Srbije su bili Vanja Ilić sa šest golova i Miloš Orbović koji je postigao četiri pogotka.

Najefikasniji španac bio je Aleš Abeljo (Aleix Abello) koji je postigao pet golova.