OLIMPIJSKE IGRE

Hrvatska priredila veliku senzaciju i jednog od glavnih favorita za zlato poslala kući

Naši susjedi su grupu prošli kao četvrti, a sada su izbacili jednu od najboljih ekipa na turniru

Hrvatska vaterpolo - Avaz

7.8.2024

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske je napravila veliku senzaciju i pobijedila Španiju za polufinale Olimpijskih igara u Parizu (10:8).

Španci su važili za jedne od glavnih favorita na turniru, do sada su bili nepobjedivi u Parizu, ali ih je kući poslala Hrvatska koja je grupu prošla kao četvrta ekipa.

Hrvatska je odlično otvorila meč, prvu četvrtinu dobila s rezultatom 2:0, a do poluvremena prednost povisila na 6:3.

Španija je u nekoliko navrata smanjivala zaostatak na dva gola, pred sami kraj meča došla i do 9:8.

Bukić nije iskoristio napad s igračem više, ali Harkov sjajno zabija za 10:8.

Španci su potom pogriješili u napadu, a Hrvatska je dobila igrača više i priliku za otići na tri gola prednosti.

Napad s igračem više loše je odigran i Španija je dobila napad i igrača više, ali Sanahuja je pogodio u statovi. Kad je Burić blokirao s igračem manje, jasno je bilo da je Hrvatska pobijedila.

Hrvatska će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Italije i Mađarske.