SJAJAN MEČ

Đoković furiozno započeo odbranu titule na Rolan Garosu, Francuz nije imao ni šanse

S večerašnjeg meča. AP

28.5.2024

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je Pjera Igu Erbera (Pierre-Hugues Herbert) s 3:0 u prvoj rundi Rolan Garosa i na najbolji način započeo odbranu titule.

Đoković je na startu prvog seta došao do brejka i prednosti koju je održao do kraja.

U drugom setu je slavio u taj-brejku nakon velike borbe i neizvjesnosti. Odolijevao je francuski teniser Novaku, ali je Đoković odigrao fantastičan taj-brejk.

Erber je odigrao jako dobar treći set, borio se protiv Novaka, a onda izgubio brejk u najgorem mogućem trenutku.

Đokovića u drugoj rundi čeka Roberto Karbaljes Baena koji je bio bolji od Konstana Lestijena (3:1).

Tok meča

Đoković - Erber 6:4, 7:6 (7)

Treći set

Kraj! Brejk Đokovića za pobjedu i plasman u drugu rundu.

5:4 - Ništa novo. I Novak i Erber sada igraju sigurno i ne dozvoljavaju nikakve improvizacije. Prilika za brejk nema.

3:2 - Odličan drugi servis Novaka ovoga puta. Brejka nema, ali je Novak taj koji diktira ritam meča.

2:2 - I jedan i drugi teniser bez problema na servis gemu.

1:1 - Istom mjerom je uzvratio i Erber.

1:0 - Đoković sigurnim servis gemom otvara treći set.

0:0 - Krenuo je treći set. Đoković je na putu do pobjede, a u drugoj rundi ga čeka Roberto Karbaljes Baena koji je bio bolji od Konstana Lestijena (3:1).

Drugi set

7:6 - Uzima Đoković drugi set nakon savršenog taj-brejka prvog reketa svijeta u kojem je bio bolji sa 7:3!

6:6 - Đoković lagano osvaja servis gem, o drugom setu odlučuje taj-brejk.

5:6 - Đoković je osvojio servis gem, ali siguran je i Erber. Nova ponovo servira za ostanak u setu.

4:5 - Novi gem za francuskog tenisera. Đoković će servirati za ostanak u setu.

4:4 - Ponovo su teniseri sigurni na svojim servisima.

3:3 - Sjajan meč gledamo na Šatrijeu. Đoković je osvojio servis gem.

2:3 - Prvo Đoković, a onda i Erber osvajaju sigurno svoje servis gemove.

1:2 - Erber je uspio potvrditi oduzeti brejk.

1:1 - Odmah odgovara Francuz! Nekoliko odličnih poena Erbera za izjednačenje.

1:0 - Brejk Đokovića! Nije mogao bolje otvoriti drugi set, Erber nije imao rješenja za snažne i precizne udarce sa dosta spina.

Prvi set

6:4 - Đoković osvaja prvi set! Nakon što je Erber osvojio servis gem, Novak je bio siguran na drugoj strani i osvojio je prvi set.

5:3 - Đoković ponovo bez greške na svom servisu, jedan gem ga dijeli od osvajanja prvog seta.

4:3 - Siguran servis gem za Đokovića, odmah uzvraća i Erber.

3:2 - Erber prekida seriju Đokovića od tri vezana gema koje je osvojio prvi reket svijeta.

3:1 - Potvrdio je Đoković brejk. Dobro je otvorio ovaj meč, a ono što raduje njegove fanove, jeste da djeluje jako sigurno.

2:1 - Brejk Đokovića! Erber je prvi gem uzeo s nulom, a to je "naljutilo" Đokovića koji mu sada pravi brejk.

1:1 - Uzvraća Đoković, siguran gem i za branitelja naslova u Francuskoj.

0:1 - Odlično je otvorio meč domaći teniser koji je osvojio gem s nulom.

0:0 - Počinje meč!

Ovaj duel je planiran u večernjem dijelu programa na terenu "Filip Šatrije", a neće početi prije 20:15 sati.

Zanimljivo da su ova dva tenisera odigrala samo jedan međusobni duel. Bilo je to 2013. godine, a slavio je Erber.