LUDNICA NA ROLAN GAROSU

Vodio protiv favorita, iznervirao se i šutnuo reklame, slomio prst i predao meč

Artur Rinderneh je morao predati meč iz bizarnog razloga, iako je imao prednost u setovima u odnosu na protivnika Tomasa Martina Ečeverija

Artur Rinderneh. Screenshoot/ Platforma X

R. K.

1.6.2024

Na ovogodišnjem Rolan Garosu dešavaju se nesvakidašnje situacije iz meča u meč.

Naime, Artur Rinderneh (Arthur Rinderknech) je morao predati meč iz bizarnog razloga, iako je imao prednost u setovima u odnosu na protivnika Tomasa Martina Ečeverija (Tomás Martín Etcheverry).

Francuz je dobio prvi set (6:3), a onda je u drugom tijesno izgubio nakon tajbrejka (10:8), da bi u trećem setu sa ubjedljivih 6:1 došao nadomak pobjede.

Presudni momenat se desio u drugom gejmu četvrtog seta, kada je prednost imao Argentinac.

Rinderneh je bio frustriran i šutnuo je u reklame, što se ispostavilo kobnim jer je slomio prst.

Proveo je još kratko na terenu, ali je bio prinuđen napustiti turnir.

Ovim potezom ostao je bez šansi da napravi najbeći uspjeh u svojoj karijeri dolaskom u treće kolo Rolan Garosa.