"RAZBIO" RIVALA

Đoković očitao tenisku lekciju Italijanu i zakazao reprizu prošlogodišnjeg finala Vimbldona

Novak Đoković - Avaz
+2

12.7.2024

Srbijanski teniser i trenutno drugi reket svijeta Novak Đoković "razbio“ je Lorenca Musetia (Lorenzo Musetti) i plasirao se u finale Vimbldona.

Đoković je pobijedio Italijana za 2 sata i 49 minuta u tri seta (4:6, 6:7, 3:6), te zakazao reprizu prošlogodišnjeg finala protiv Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) koji je ranije danas bio bolji od Danila Medvedeva (3:1).

Ovo mu je bilo 49. polufinale, a pokazao je da su povreda i operacija daleko iza njega, te da će u vrhunskoj formi dočekati i Olimpijske igre u Parizu.

To će biti prilika Đokoviću i da se revanšira Alkarazu koji ga je prošle godine pobijedio u finalu Vimbldona.

Inače, Đokoviću je ovo jubilarno 10. finale Vimbldona, a šesto uzastopno. Novak ima sedam titula, jednu manje od rekordera Rodžera Federera (Roger).

Tok meča

Museti - Đoković 4:6, 6:7, 4:6

3. set

4:6 - Kraj, pobjeda Đokovića!

4:5 - Museti se spasio! Preživio je tri meč lopte i uspio osvojiti gem na svom servisu.

3:5 - Museti osvaja gem, a onda i Đoković. Novak je na samo gem od pobjede.

2:4 - Obojica su sada sigurni na svojim servis gemovima.

2:3 - Đoković je osvojio novi gem, brzo je uzvratio Museti.

1:2 - Museti se ne predaje, osvojio je prvi gem u ovom setu.

0:2 - Đoković potvrđuje brejk, korak bliže je pobjedi i plasmanu u finale.

0:1 - Brejk! Čini se da je to to od Italijana. Đoković na startu trećeg seta pravi brejk. Museti je spasio prvu, ali drugu brejk loptu nije mogao.

2. set

6:7 - Đoković osvaja drugi set nakon taj-brejka (7:2). Pokazao je zašto ga zovu "taj-brejković".

6:6 - Museti preživio nalete Đokovića i vodi set u taj-brejk.

5:6 - Po servis gem za Musetija i Đokovića, ušli smo u završnicu drugog seta.

4:5 - Đoković dolazi do novog gema, još ga jedan dijeli od osvajanja prvog seta.

4:4 - Museti dolazi do gema i prekida mini-seriju Đokovića.

3:4 - Mini-serija Đokovića. Prvi put u ovom setu ima vodstvo.

3:3 - Brejk! Đoković je čekao trenutak i napao, osvojio je brejk s nulom.

3:2 - Đoković dolazi do novog gema.

3:1 - Museti bez problema do novog gema, dozvolio je Đokoviću samo jedan poen.

2:1 - Prvi gem za Đokovića u ovom setu. Bilo je 30:30, ali je Novak uvezao dva poena i završio gem bez drame.

2:0 - Museti potvrđuje brejk nakon velike drame. Spasio je dvije brejk lopte i na kraju uspio osvojiti gem.

1:0 - Brejk! Italijan nije mogao bolje otvoriti drugi set, ovo mu je drugi brejk na ovom meču.

1. set

4:6 - Đoković osvaja prvi set! Osvaja gem na servis Italijana, iskoristio je četvrtu set loptu.

4:5 - Brejk! Museti je odigrao nevjerovatan gem i napravio brejk i to u kakvom trenutku! Đoković je prosuo dvije set lopte, a onda veliki šok i brejk Italijana.

3:5 - Museti dolazi do gema i produžuje ostanak u ovom setu.

2:5 - Đoković potvrđuje brejk i dolazi na samo gem od osvajanja prvog seta.

2:4 - Brejk! Đoković je napao Italijana i brzo došao do brejka i velike prednosti.

2:3 - Ponovo je Novak siguran na svom servisu.

2:2 - Museti osvaja gem iako se namučio. Bilo je 30:30, ali je uspio privesti gem u svoju korist.

1:2 - Sjajan gem za Đokovića, osvojio ga je s nulom.

1:1 - Uzvratio je Museti, Italijan odgovara dobrim servisom.

0:1 - Đoković otvara ovaj meč sigurnim servis gemom.

Pobjednik ovog duela igrat će u finalu protiv Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) koji je danas izbacio Danila Medvedeva poslije preokreta s 3:1.

Ukoliko Đoković izbori finale, bit će to repriza prošlogodišnjeg duela u kojem je slavio Alkaraz.

Podsjetimo, Đoković je samim plasmanom u polufinale izjednačio rekord Rodžera Federera (Roger) - ovo mu je 13. put da se našao među četiri najbolja tenisera Vimbldona.