Đoković nastavlja pohod na jedino odličje koje mu nedostaje: Pregazio je Cicipasa za polufinale u Parizu

Đoković je produžio niz do desete pobjede u nizu protiv Stefanosa Cicipasa

Novak Đoković. AP

1.8.2024

Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6, u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu.

Đoković je do ovog meča imao niz od devet pobjeda protiv Cicipasa, te niz od pet pobjeda na zemljanim terenima protiv grčkog tenisera.

I započeo je veoma dobro. Nakon nekoliko uvodnih gemova, u četvrtom je iskoristio priliku, napao i oduzeo servis gem svom rivalu. Do kraja prvog seta nije bilo više uzbuđenja, Novak je držao Stefanosa na sigurnoj distanci i kontrolisao poene i meč.

Drugi set donio je znatno više uzbuđenja. Cicipas je napravio dva brejka prednosti i poveo 4:0. Ipak, već u petom gemu je Novak uspio vratiti jedan brejk.

Servirali su obojica dobro, a Cicipas je u devetom gemu imao čak tri vezane set lopte. Nekako ih je Novak sve uspio odbraniti i produžiti set. Na kraju se o pobjedniku drugog seta odlučivalo u taj-brejku. Iako je Cicipas prvi došao do mini brejka, Novak je vezao čak četiri poena i osvojio taj-brejk, te se plasirao u polufinale.

Novaka u polufinalu čeka Lorenco Museti u revanšu iz polufinala Vimbldona, kada je Srbijanac bio uspješniji.

2. set

7:6 - Gotovo je! Novak Đoković je u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu.

7:3 - Osvojio je i drugi set!

6:3 - Tri meč lopte za Đokovića nakon veličanstvenog poena. Obojica su sjajno pogađala.

5:3 - Novak je sjajan u ovom trenutku.

4:3 - Mini brejk sada i Cicipasa. Vratio se u meč.

4:2 - Novak s finom zalihom ide na pauzu.

3:2 - Dupla servis greška grčkog tenisera.

2:2 - Sjajan return Đokovića i katastrofalan bekend Cicipasa za izjednačenje.

1:2 - Mnogo bolje od Đokovića. Osvaja poen.

0:2 - Mini brejk Cicipasa. Loš potez Đokovića.

0:1 - Cicipas osvaja prvi poen u taj-brejku.

6:6 - Idemo u taj-brejk.

5:6 - Za razliku od prethodnog servis gema, Cicipas je sada bio siguran.

5:5 - Nakon velike borbe i sjajnog posljednjeg poena u 10. gemu imamo izjednačenje u drugom setu.

4:5  - Brejk! Cicipas je propustio tri set lopte, dopustio Đokoviću da se vrati u set i sada će Novak imati priliku da servira za izjednačenje u ovom setu.

3:5 - Ni Đoković ne dopušta iznenađenje.

2:5 - Siguran Cicipas, Novak servira za ostanak u drugom setu.

2:4 - Mučio se i mučio Đoković, ali na kraju osvojio gem.

1:4 - Ekspresan odgovor Novaka! Vratio je jedan od dva brejka.

0:4 - Novi brejk Cicipasa! Nevjerovatan je Grk u ovom setu. Apsolutno je izdominirao Đokovića.

0:3 - Cicipas je potvrdio brejk. Teško, ali mu je pošlo za rukom. Novak ima problema s nogom.

0:2 - Brejk! Probudio se Grk i napravio veliki korak ka boljem rezultatu nego što se to činilo u prvom setu.

0:1 - Cicipas je siguran u prvom servis gemu.

1. set

6:3 - Sjajno je odservirao ovaj gem Đoković i iskoristio je drugu set loptu, nakon što je na prvoj poslao loptu u aut.

5:3 - Ekspresno je i Grk osvojio svoj servis gem, ali Đoković sada servira za set.

5:2 - Uspio je Cicipas doći do 40:40, ali je Đoković vezao dva važna poena i stigao nadomak prvog seta.

4:2 - Uspio je Cicipas osvojiti gem na svoj servis i smanjiti prednost Đokovića.

4:1 - Neumoljiv je Đoković u dosadašnjem dijelu meča. Ne prašta nijednu pogrešku grčkog tenisera.

3:1 - Brejk! Đoković je napravio prvi brejk na meču. Vrlo dobro izgleda Srbijanac.

2:1 - Siguran je Đoković na svoj servis gem.

1:1 - Cicipas osvaja maratonski gem. Namučio ga je Đoković, bilo je i 40:40, ali na kraju Grk dolazi do prvog gema u ovom meču.

1:0 - Đoković je napao Cicipasa i brzo osvojio gem na svom servisu.

Novak je nizu od devet pobjeda protiv Grka, a pobijedio ga je i posljednjih pet mečeva koji su igrali na zemljanoj podlozi.

Đoković je do četvrtfinala pobijedio Ebdena, Nadala i Kepfera, sve identičnim rezultatom (2:0).

Cicipas je u prvom kolu pobijedio Bergsa 2:1, da bi onda savladao Evansa i Baeza bez izgubljenog seta.

Podsjećamo, meč se igra na terenu Filip Šatrije, a igra se do dva osvojena seta.