NAKON POBJEDNIČKOG POENA

Novak drhti poslije pobjede: Ovaj snimak pokazuje koliko je Đokoviću stalo do zlata na OI

Zumirana je šaka najboljeg srbijanskog tenisera, a na snimku se jasno vidi da mu prsti drhte

Novak Đoković. AP

El. T.

4.8.2024

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković konačno je došao do jedinog odličja koje mu je nedostajalo - olimpijskog zlata.

Đoković je u današnjem finalu savladao Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) s 2:0 (7:6, 7:6). Novak je "protutnjao" olimpijskim turnirom i osvojio ga bez izgubljenog seta, a nakon finala je istakao koliko mu ovaj uspjeh znači.

Naime, kamere su zabilježile momenat kada je Novak osvojio pobjednički poen. Potom, zumirana je šaka najboljeg srbijanskog tenisera, a na snimku se jasno vidi da mu prsti drhte od napora ,udaraca, emocija i uzbuđenja.

- Ne znam šta da kažem, Potpuno sam u šoku od emocija od svega. Cilj je ostvaren da obezbijedim medalju za Srbiju, da uđem u finale. Nešto što nisam uspio na prve četiri olimpijade.