KRAJ ZA ŠPANCA

Šok u Sinsinatiju: Karlos Alkaraz ispao već u drugom kolu

Bio mu je ovo prvi meč nakon Olimpijskih igara na kojima je osvojio srebrenu medalju

Alkaraz: Bijes iskalio na reketu. Screenshot

16.8.2024

Francuski teniser Gael Monfis (Monfils) napravio je senzaciju i u 2. kola Mastersa u Sinsinatiju izbacio Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) s 2:1.

Alkaraz je osvojio prvi set sa 6:4, a onda je uslijedio pad Španca u prvom meču nakon Olimpijskih igara gdje je osvojio srebrenu medalju.

Monfis je drugi set osvojio u taj-brejku (7), a treći odlučujući rezultatom 6:4.

Ovim porazom Alkaraz je ostao bez šanse da pretekne Novaka Đokovića na ATP listi, pa će biti slabije rangiran od njega pred US Open.

Podsjetimo, Alkaraz je prošle godine igrao finale Mastersa u Sinsinatiju gdje ga je pobijedio Novak Đoković.

U toku trećeg seta meča s Monfisom mladi Španac je izgubio živce, pa je bijes iskalio na reketu. Kako je to izgledalo, pogledajte u snimku ispod.

Gael Monfis će u narednoj rundi odmjeriti snage s Dancem Holgerom Runeom.