Nekoliko hiljada demonstranata, prema procjeni crnogorskih medija, okupilo su u nedjelju navečer ispred crnogorskog ministarstva unutrašnjih poslova tražeći ostavke vodećeg političkog kadra u sektoru sigurnosti, nakon tragedije na Cetinju u kojoj je Aco Martinović ubio 12 osoba, od koji je dvoje djece.
Protest je organizirala neformalna studentska organizacija “Kamo sjutra”, a okupljeni su nosili transparente "Tuga, revolt, bijes", "nema nazad", "raspad sistema", "opasnost za sve", "Bečiću, Šaranoviću i Šćepanoviću "ajte polako", iznoseći tako svoj prvi zahtjev - ostavke ministra unutarnjih poslova Danila Šaranovića i potpredjesdnika vlade Crne Gore zaduženog za sektor sigurnosti Alekse Bečića.
Demonstranti su također uzvikivali "Ubice“, „ostavke“, „ruke su vam krvave“, vi ste ti koji treba da nas štitite – niste uspjeli u tome i zato treba da date ostavke.
Jedan od članova neformalne studentske grupe "Kamo sjutra", Marko Vukčević je rekao da ostavke moraju podnijeti odmah, prenosi Hina.
Vukčević je rekao da je ova neformalna studentska grupa protiv nasilja, te da žele građansku državu.
- Država postoji zbog nas, i nema straha - rekao je.
Pored ostavki čelnika sigurnosnog sektora demonstranti su iznijeli još 8 zahtjeva među kojima su demilitarizacija društva i oduzimanje oružja, uz revidiranje svih dozvola koje su izdate u proteklom periodu, uspostavljanje policije u zajednici, uvođenje građanskog obrazovanja kao obaveznog predmeta u osnovnim i srednjim školama, proglašenje moratorija na izdavanje novih dozvola za oružje do izmjena zakona, te uvođenje visokog mjesečnog poreza na posjedovanje i držanje oružja.
Prethodno je prosvjed u tišini održan na Cetinju, crnogorskoj prijestolnici gdje su okupljeni sa 12 minuta šutnje odali poštu stradalima u tragediji koja se dogodila u srijedu 1. januara.
Politički čelnici crnogorskog sigurnosnog sektora, inače funkcioneri Demokratske Crne Gore, jedna od političkih partija vlasti, uoči prosvjeda tvrdili su da iz prosvjednika stoji bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović i njegova Demokratska partija socijalista.
Sa druge strane, to su opovrgli u studentskom pokretu ''Kamo sjutra'', zahtjevajući od svih političkih stranaka da ne koriste prosvjed u političke svrhe jer se radi isključivo o građanskom okupljanju.
Neformalna studentska grupa nedavno se pojavila na društvenoj pozornici Crne Gore, kada je u decembru organizirala skup podrške beogradskim studentima koji već tjednima prosvjeduju tražeći odgovornost zbog tragedije u Novom Sadu.