OLIMPIJSKE IGRE

Grčka se vratila iz velikog zaostatka, no nisu izdržali do kraja: Španija im nanijela drugi poraz

Najefikasniji igrač meča bio je Janis Adetokumbo sa 24 poena i deset skokova

S. S.

30.7.2024

Košarkaši Španije savladali su Grčku u okviru drugog kola grupne faze Olimpijskih igara rezultatom 84:77.

Prva četvrtina je donijela egal borbu, dok se u drugoj Španija odvaja na 14 poena prednosti.

Ipak, nakon pauze Grčka se ponovo vraća u život, stiže prednost i izjednačava rezultat na 71:71 tokom posljednje četvrtine. Ipak, nakon toga Španija pravi seriju od 8:0 i odlučuje pobjednika.

Najefikasniji igrač meča bio je Janis Adetokumbo sa 24 poena i deset skokova. Značajnu rolu kod izabranika Vasilisa Spanulisa imao je Toliopulos sa 14 poena.

Kod Španije je najefikasniji bio Santi Aldama sa 19 poena i 11 skokova. Veteran Serhio Ljulj je ubacio 13 poena i podijelio šest asistencija.

Reprezentaciji Grčke je ovo drugi poraz i time je svoje šanse za prolazak značajno smanjila. U posljednjem meču igraju protiv Australije, gdje će im biti potrebna pobjeda sa što većom razlikom.

Španija je nakon ovog meča na omjeru od jedne pobjede i jednog poraza. Važan meč za prolazak će igrati protiv reprezentacije Kanade.