TEŠKO GOSTOVANJE

Bosna izgubila na gostovanju kod Vojvodine na startu ABA 2 lige

Vojvodina je prošlogodišnji finalista i jedan od favorita za osvajanje ovog takmičenja

Detalj s meča. Vojvodina / Milica Gvozden

prije 3 dana

Košarkaši sarajevske Bosne poraženi su na gostovanju kod Vojvodine u 1. kolu ABA 2 lige rezultatom 77:68.

Vojvodina je prošlogodišnji finalista i jedan od favorita za osvajanje ovog takmičenja. Tako da sarajevski "Studenti" nisu mogli dobiti goreg protivnika na startu takmičenja, ali su pružili odličan otpor.

Tim iz Novog Sada je nakon prve četvrtine imao dva poena prednosti (19:17), ali je Bosna u drugoj zaigrala mnogo bolje i do odlaska na odmor došla na +5 (42:37).

Vojvodina je u nastavku uspostavila svoj ritam, te u trećoj dionici dopustila Bosni svega deset poena. Tako je pred posljednju četvrtinu okrenula rezultat u svoju korist (58:52).

Dobra odbrana Novosađana je bila problem za Bosnu i u četvrtoj dionici, te je Vojvodina došla do trijumfa od 77:68.

Vojvodinu je do pobjede predvodio Luka Ašćerić s 19 poena, dok su se kod Bosne istakli Džordan Vest (Jordan West) s 19 i Đoko Šalić s 16 ubačaja.

Bosna u narednom kolu dočekuje Sutjesku iz Nikšića (9. oktobar), dok će Vojvodina ugostiti Rabotnički iz Skoplja.