Real tek nakon penala bolji od selekcije MLS-a

Avaz.ba

3.8.2017

Fudbaleri Reala tek su nakon jedanaesteraca s 5:3 pobijedili selekciju MLS-a u posljednjoj pripremnoj utakmici na američkoj turneji.

Kraljevi su poveli u 59. minuti kada je Ceballos odlično pronašao Mayorala, koji udarcem s 14 metara donosi 1:0. Ipak, selekcija MLS-a izjednačila je u 89. minuti kada se u gužvi nakon kornera najbolje snašao Dwyer.

Odluke je pala nakon jedanaestercima gdje je udarac Dwyera obranio Zidaneov sin Luca, dok je Dos Santos pogodio okvir gola.

Promašaji su se dogodili u prve dvije serije, dok su kod Reala bila sigurna sva četiri izvođača - Benzema, Bale, Kovačić, Marcelo.

Inače, Zidane je dosta promijenio ekipu u odnosu na ostale prijateljske utakmice, pa je priliku od prve minute dobila čak sedam Španaca, većinom mladih nada Reala predvođenih kapitenom Ramosom. U nastavku smo na terenu vidjeli igrače koji su igrali veći dio utakmica, pa tako i Kovačića od 61. minute, a zanimljivo Luka Modrić ostao je na klupi cijelu utakmicu.

Za MLS selekciju su između ostalih zaigrali Schweinsteiger, Kaka, David Villa, Tim Howard, Giovinco...