JAPAN

Srbija remizirala sa Jamajkom

Jamajka je povela golom Andrea Greja u 29. minutu, a izjednačio je Strahinja Pavlović u 61.

Dragan Stojković Piksi. FSS

G. Šumar

7.6.2021

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je danas neriješeno (1:1) sa selekcijom Jamajke, u prijateljskoj utakmici u Japanu. Jamajka je povela golom Andrea Greja u 29. minutu, a izjednačio je Strahinja Pavlović u 61.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a obilježilo ga je greška golmana reprezentacije Srbije Đorđa Nikolića poslije kojeg je Jamajka povela.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su zaigrali bolje u drugom poluvremenu, ali su uspjeli doći samo do izjednačenja. Strijelac je bio Strahinja Pavlović u 61. minutu, kojem je to bio debitantski gol za srbijanski nacionalni tim. Prvi pokušaj Pavlovića je izblokiran, ali je iz drugog pokušaja pogodio donji desni ugao gola Jamajke.

Srbija je protiv Jamajke igrala sa devetoricom debitanata, sedam startera i dvojicom koja su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Stojkovićevi izabranici u petak igraju protiv Japana.