Derbi u Mostaru završen bez pobjednika

Za šok na stadionu Pod Bijelim brijegom pobrinuo se Adnan Džafić, da bi Matija Malekinušić spasio Zrinjski poraza u samom finišu

Zrinjski se spasio poraza u finišu meča. Hercegovina.info

Piše: M. K.

21.8.2021

Derbi 6. kola Premijer lige BiH u Mostaru su odigrali Zrinjski i Tuzla, a nakon nešto više od 90 minuta vrlo neizvjesne utakmice, završeno je 1:1.

Imao je Zrinjski laganu dominaciju od prve minute meča, dok su se gosti uglavnom orijentisali na kontranapade.

Upravo je pogodak jedino vrijedan spomena iz ovog perioda igre. Igrala se 33. minuta kada je mrežu Zrinjskog pogodio Adnan Džafić, na asistenciju Agustina Dofa (Doffo), za šok u Mostaru i muk na tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom.

Nastavak je donio očekivanu ofanzivu Zrinjskog, ali odbrana, a pogotovo golman Nevres Fejzić, bili su na visini zadatka. Ipak, da bodovi ne odu u Tuzlu pobrinuo se Matija Malekinušić koji iz jedne gužve pogađa za konačnih 1:1.