Tok utakmice / Sarajevo - Široki Brijeg 2:1

Bitna utakmica u borbi za Evropu i za jedne i za druge

Detalj sa utakmice na Koševu. Screenshot

29.4.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 29. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Širokog Brijega.

Sarajevo - Široki Brijeg 2:1 (Oliveira 2', Varešanović 84' / Radić 24')

90' - Tri minute nadoknade.

89' - Čataković mijenja Oliveiru kod domaćih.

85' - Sada čarke na terenu nakon jednog prekršaja Varešanovića nad Pranjićem. Na kraju su obojica dobili žuti karton.

Čarke na terenu. Screenshot

84' - GOOOOOOOOOOOLLLLL! Musa je sjajno centrirao, a na pravom mjestu se našao Dal Varešanović koji glavom pogađa! Sarajevo ponovo vodi!

78' - U igri je sada Dal Varešanović, zamijenio je Kjeremeha.

73' - Promjene kod gostiju. Barišić i Lukić su u igri, dok je meč završen za Lovrića i Radića.

71' - Dvostruka izmjena u Sarajevu. Džafić i Jelić-Balta mijenjaju Radovića i Mustafića.

70' - Mustafić je sada šutirao sa distance, ali ide to pokraj desne stative.

65' - Požutio je i Lovrić kod gostiju.

63' - Radović je prvi igrač Sarajeva koji je dobio javnu opomenu.

60' - Fudbaleri Sarajeva napadaju, pokušavaju doći do drugog gola.

59' - Oliveira u sjajnoj šansi! Centrirao je Šerbečić, nakon čega je Oliveira umalo postigao gol, ali sjajnom paradom se ispriječio golman gostiju Josipović.

54' - Nova velika šansa za domaće! Ziljkić je šutirao s lijeve strane, ali brani to Josipović.

47' - Sjajna prilika za Sarajevo! Mustafić je šutirao, a lopta na putu prema golu pogodila Musu.

46' - Varešanović pravi izmjenu. Umjesto Ramića u igri je od starta drugog dijela Čirjak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Scena sa Koševa. Screenshot

45' - Nema nadoknade, kraj prvog poluvremena.

42' - Bila je ovo dobra situacija za Sarajevo! Oliveira je spustio loptu Mustafiću, koji loše šutira iz povoljne pozicije.

41' - Gosti prijete iz kontre. Radić je uspio sačuvati loptu, prevario je Šerbečića, a onda je sjajno pronašao Valinčića koji loše šutira.

38' - Velika prilika za domaće! Ziljkić je centrirao, šutirao je Oliveira ali prečka spašava goste!

34' - Radić je požutio zbog prekršaja nad Radovićem.

29' - Igrači Sarajeva pokušavaju centaršutevima doći do gol prilike, ali odbranili su se gosti.

28' - Domaći ponovo preuzimaju inicijativu.

24' - GOOOOOOOOLLLLLL! Sjajan meč na Koševu, Široki Brijeg se vraća, Radić je strijelac! Asistencija se piše Valinčiću.

19' - Ponovo je Oliveira šutirao, ali ovog puta njegov šut brani golman Josipović.

18' - Na istočnoj tribini okačen je transparent u čast Amonu Rakiću, hokejaškom reprezentativcu koji je poginuo u nesreći kod Hadžića.

Transparent posvećen stradalom hokejaškom reprezentativcu Amonu Rakiću. Screenshot

13' - Nova prilika za domaće! Oliveira je ušao u situaciju "oči u oči" sa golmanom Širokog, ali je u posljednji trenutak reagovala gostujuća odbrana.

12' - Šansa za Široki Brijeg! Radić je odigrao povratni pas za Ćavara, koji šutira sa nekih 18 metara preko gola.

9' - Odličan početak meča za domaće. Sada je Kjeremeh šutirao, ali lopta ide pored gola.

2' - Nije mogao bolji start utakmice za ekipu Mirze Varešanovića.

2' - GOOOOOOOOOOLLLLLLL. Oliveira pogađa, Sarajevo vodi! Asistirao je Kjeremeh.

1' - Počeo je meč na Koševu.

0' - Glavni sudija ovog meča je Miloš Gigović. Poznati su i sastavi za ovaj duel.

Sarajevo: Dizdarević, Musa, Šerbečić, Martinović, Radović, Vrančić, T. Ramić, Kjeremeh, Mustafić, Ziljkić i Oliveira.

Široki Brijeg: Josipović, Pranjić, Mašić, Musa, Valinčić, Lovrić, Ćavar, Pejić, Vukoja, Radić i Vukoja.

Ovo je bitna utakmica u borbi za Evropu i za jedne i za druge. Sarajevo u ovaj meč ulazi sa 45 bodova, Široki s bodom manje.