Tok utakmice / Engleska - Danska 1-1

Detalj s utakmice Engleska - Danska - Avaz
+6

20.6.2024

Fudbalske selekcije Engleske i Danske igraju utakmicu 2. kola grupe C na Evropskom prvenstvu.

Englezi su u prvom kolu teškom mukom pobijedili Srbiju (1:0), dok je Danska remizirala sa Slovenijom (1:1).

Utakmica se igra na Valdstadionu u Frankfurtu, a glavni arbitar će biti Artur Soareš Diaš.

Tekstualni prijenos utakmice Engleske i Danske pratite uživo na portalu avaz.ba.

Engleska - Danska 1:1 (Kejn 18' / Hjulmand 35')

FT - Gotovo je u Frankfurtu.

90' - Još tri minute sudijske nadoknade.

85' - Ponovo se Englezi poigravaju. Hojbjerg krade loptu i šutira, ali ide tik pored stative. Nije imao Pikford šanse.

83' - Velika greška Guehija. Krade mu loptu Bah, kreće u šesnaesterac, ali se zbunio i predugo namještao, pa je na kraju bio samo korner.

73' - Ponovo Hojbjerg prijeti sa distance, ali odbranio je to Pikford, iako se namučio.

71' - Velika šansa za Engleze! Belingem je podvalio loptu u prazan prostor, a Votkins je to ispratio. Međutim, njegov udarac iskosa odbranio je Šmajhel.

69' - Sautgejt je izmijenio cijeli napad. Izašli su Kejn, Saka i Foden, a ušli Votkins, Boven i Eze.

67' - Damsgor šutira, ali brani to Pikford. Svemu je prethodila greška Rajsa.

64' - Silovit udarac Eriksena odlazi preko gola.

59' - Odlično je Kejn pronašao Saku, ali se krilni napadač nije snašao nakon toga i šutirao je daleko od gola.

56' - Stativa spašava Dance! Foden je primio loptu na 20-ak metara i namjestio se, te šutirao. Šmajhel je bio savladan, ali je lopta pogodila stativu. Saka nije uspio stići na tu loptu.

54' - Šablonska izmjena Sautgejta. Kao i u prvom kolu izbacio je Arnolda, a ubacio Galagera.

53' - Velika šansa za Englesku. Arnold je poslao loptu preko 50 metara, odbila se nezgodno u šesnaestercu, te je Saka zamalo uspio lobovati Šmajhela.

51' - Nezgodan pokušaj Rajsa, ali odbranio je to Šmajhel.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Frankfurtu!

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Još minuta u prvom dijelu.

44' - Prijeti Hojbjerg sad iz natrčavanja, ali brani Pikford.

41' - Kakav prodor, ali i sebičluk Fodena. Prošao je nekoliko igrača, imao Kejna samog, ali mu nije želio dodati i šutirao je veoma loše.

35' - GOLLLL!!!! Kakav pogodak Hjulmanda! Sa skoro 30 metara udaljenosti pogodio je od stativu i matirao Pikforda.

32' - Opasnu priliku za Dansku je spriječio Guehi. Izblokirao je Vindov šut i poslao loptu u korner.

29' - Poigravaju se Englezi. Ukrao je loptu Eriksen ispred Pikforda, dodao je Hojlundu, a danski napadač je pokušao petom proigrati saigrača. Ipak, od napada nije bilo ništa.

23' - Prijete i Danci sada golu Pikforda. Šutirao je Eriksen, ali je blokirao to Tripije.

18' - GOLLL!!!! Kako se sada Voker ispalio! Kao raketa! Ukrao je loptu ispred Kristiansena nakon fenomenalnog trka, ušao u šesnaesterac i dodao Kejnu, koji je imao lakši posao da zatrese mrežu.

13' - Najbolja prilika zasad! Foden je prevario Hojbjerga, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali lopta je otišla preko gola.

8' - Voker se žali na povredu, ali će moći nastaviti utakmicu nakon što je zamijenio kopačke.

5' - Bez većih prilika u na početku susreta. Svodi se sve na duele na sredini terena.

1' - Hojbjerg je šutirao odmah na startu, ali hvata to Pikford.

1' - Počeo je derbi grupe C!